Motor pro Sauber nebude, musí pomoci šasi

Švýcarská stáj čeká od Ferrari vylepšenou pohonnou jednotku, kterou samotné Ferrari nasadilo na domácí Monze. V Singapuru se jí ale zřejmě nedočká a tak přišel Sauber s novým aerodynamickým paketem, který alespoň podpoří výkon stávajícího motoru. Evropská část šampionátu je pasé a celý kolotoč se nyní přesouvá do Asie. S tím se ale pojí i odlišné nároky na…

Štítky: Ferrari Sauber Zveřejněno 15. 09 2015 — Josef Nekvinda

Švýcarská stáj čeká od Ferrari vylepšenou pohonnou jednotku, kterou samotné Ferrari nasadilo na domácí Monze. V Singapuru se jí ale zřejmě nedočká a tak přišel Sauber s novým aerodynamickým paketem, který alespoň podpoří výkon stávajícího motoru.

Evropská část šampionátu je pasé a celý kolotoč se nyní přesouvá do Asie. S tím se ale pojí i odlišné nároky na samotné vozy formule 1 s přihlédnutím na zdejší podnebí. Zatímco na starém kontinentu se končilo na dvou vysokorychlostních okruzích dávajících zabrat hlavně motorům, v Singapuru to bude jiná káva. Očekává se tak například těsnější souboj mezi Ferrari a Mercedesem. I Ferrari vrhlo pár svých žetonů na úpravu motoru a toho by chtěl pro zbytek sezóny využít i Sauber, jehož pohání právě motory z Maranella. Do Velké ceny Singapuru jej ale nebude mít k dispozici, proto tým počítá s dalšími variantami, jak vymáčknout ze svého starého motoru více výkonu.

„Poté, co skončila evropská část kalendáře, jede Sauber do Asie s četnými, v některých případech i dosti významnými, změnami,“ sdělil závodní inženýr Sauberu Giampaolo Dall’Ara.

Jedná se zejména o nový aerodynamický balíček, který by měl kopírovat charakteristické nároky na vůz na této trati. Na městském okruhu Marina Bay ale půjde z pohledu Sauberu spíše o zkoušku, jak budou nová aerodynamická vylepšení fungovat ve spojení se stávající pohonnou jednotkou. Na to také reagoval Felipe Nasr, který nabádá fanoušky k obezřetnosti. Tým poslední dobou pravidelně sbírá body a chtěl by na tyto výsledky navázat i v Singapuru, kam ale přijíždí se střízlivými vyhlídkami. Co nejdříve by proto chtěl dosáhnout na nový motor od Ferrari.

„Jsme v jednání s Ferrari o další krocích. Pro konec sezóny bychom už měli mít i novou podpůrnou sílu v podobě nového motoru. Do Singapuru víme s čím jdeme, ale nevíme, s čím přijdou ostatní, takže musíme počkat a uvidíme,“ uvedla šéfka týmu Monisha Kaltenbornová.

Diskuse k článku

Napsat komentář