Haas: Největším nepřítelem je čas

Majitel týmu Haas řekl, že čas je asi tou největší komplikací, které čelí ve své snaze o vstup do formule 1. Přípravy na sezónu 2016 jsou v plném proudu a Haas doufá, že dobré výsledky přijdou hned na začátku. Haas původně plánoval vstup do formule 1 už v sezóně 2015, ale tato možnost se brzy…

Štítky: Haas Zveřejněno 15. 09 2015 — Marie Tomšíková

Majitel týmu Haas řekl, že čas je asi tou největší komplikací, které čelí ve své snaze o vstup do formule 1. Přípravy na sezónu 2016 jsou v plném proudu a Haas doufá, že dobré výsledky přijdou hned na začátku. Haas původně plánoval vstup do formule 1 už v sezóně 2015, ale tato možnost se brzy ukázala jako nereálná.

„Všechny přípravy zaberou hodně času. Hodně lidí si myslí, že tým dáme dohromady za pár měsíců, ale skutečnost je úplně jiná. Nemůžeme zajít do železářství, koupit všechny součástky a za pár měsíců nastoupit do závodu,“ řekl Gene Haas.

„Na navržení součástek jsme měli opravdu málo času. Všechno trvalo mnohem déle, než jsme očekávali. Proto padlo rozhodnutí, odložit start na sezónu 2016. Udělali jsme dobře, měli jsme dostatek času a myslím si, že pravděpodobně budeme mít lepší auto než spousta jiných týmů v jejich prvním roce ve formuli 1.

Začínáme od začátku, ale máme velice dobré technické vztahy s Ferrari. Naučili jsme se opravdu mnoho věcí a věřím, že překvapíme hodně lidí. Až přijedeme na testy do Španělska, budeme stoprocentně připravení.

Hlavní věc, na kterou se musíme soustředit, je spolehlivost. Spoustu týmů s tím má problémy, ale věřím, že dokážeme postavit konkurenceschopné a spolehlivé auto,“ dodal Haas.

haas

Diskuse k článku

Napsat komentář