Mercedes je ochotný diskutovat o možnosti vývíjet pohony i v sezóně 2016

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že by příští rok mohlo být opět dovoleno vyvíjet pohonné jednotky i v průběhu sezóny.

Štítky: Mercedes Pohonné jednotky Zveřejněno 9. 07 2015 — Jan Pastorek

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že by příští rok mohlo být opět dovoleno vyvíjet pohonné jednotky i v průběhu sezóny.

Podle původního záměru pravidel měl být vývoj motorů v průběhu všech sezón zakázaný, výkonnostní úpravy se měly nasazovat jen přes zimu. Pro letošní rok si ale týmy mohly nechat libovolný počet žetonů pro využití v průběhu sezóny, protože pravidla byla nejasná. Příští rok ale už znovu počítají se zákazem sezónního vývoje.

To chtějí někteří výrobci opět změnit. „Když se někdo jako Honda trápí, musíme tomu porozumět a najít způsoby, jak jim umožnit dohnat ztrátu, aniž bychom změnili DNA formule 1,“ uznal Wolff. „Ale proto jsme vždy odmítali sezónní vývoj, protože to stojí obrovské peníze.“

„Ferrari odhalilo tu mezeru, udělali to šikovným způsobem. Teď říkají, že asi otevřeli plechovku s červy, protože je to drahé.“

Wolff je ale ochotný diskutovat o tom, že se pravidla změní a plechovka zůstane otevřená i příští rok.

„Obchodně to není ta nejchytřejší věc, kterou můžeme udělat, ale pokud to ostatní potřebují, nebo si myslí, že to potřebují, aby dohnali ztrátu, tak to určitě zvážíme,“ dodal.

Diskuse k článku

Napsat komentář