McLaren v rukou Číňanů? Ron Dennis váhá nad lukrativní nabídkou, hrozí mu konec v týmu

Ron Dennis, šéf skupiny McLaren, dostal nabídku na koupi společnosti od skupiny čínských investorů ve výši 1,6 miliardy liber. Dennis zároveň nyní bojuje o své místo v McLarenu, vývoj jednání se zatím neznámými zájemci by mohl jeho osud výrazně ovlivnit. Zevnitř společnosti existuje zájem o jeho nahrazení ještě před vypršením smlouvy, která mu končí v lednu příštího…

Štítky: McLaren Ron Dennis Zveřejněno 12. 11 2016 — Šimon Trantina

Ron Dennis, šéf skupiny McLaren, dostal nabídku na koupi společnosti od skupiny čínských investorů ve výši 1,6 miliardy liber. Dennis zároveň nyní bojuje o své místo v McLarenu, vývoj jednání se zatím neznámými zájemci by mohl jeho osud výrazně ovlivnit.

Zevnitř společnosti existuje zájem o jeho nahrazení ještě před vypršením smlouvy, která mu končí v lednu příštího roku. Tento proces je zřejmě již uzavřen, takže britská média předpovídají zprávu o Dennisově nahrazení v nejbližších dnech.

Pavel Turek OMV

Otázkou je, zda si devětašedesátiletý funkcionář takové zacházení za svoji celoživotní práci zaslouží. Během šestatřicetileté kariéry u McLarenu nejprve sklízel úspěch za úspěchem jakožto šéf týmu, a když převzal roli hlavního výkonného představitele, dokázal z původně malého týmu formule 1 udělat globální značku hned v několika odvětvích.

V poslední době vyvrcholily spory mezi Ronem Dennisem, pětadvacetiprocentním vlastníkem McLarenu, a Mansourem Ojjehem, korunním princem Bahrajnu a mužem, který disponuje stejným podílem. Druhý jmenovaný si myslí, že čínská nabídka je nepřijatelná a že pokud o ní jeho oponent reálně uvažuj, měl by svou funkci složit.

Z vnitřních zdrojů z McLarenu prosakuje, že případná koupě skupiny by měla poskytnout hlavně finanční vzpruhu, která by vylepšila nejen technické zázemí v sídle ve Wokingu. Novina o potenciální změně majitelů přišla jen sedm týdnů poté, co se objevily spekulace o zájmu firmy Apple na odkoupení McLarenu, které se nakonec ukázaly jako neopodstatněné.

Čtěte dále: Je to tak na pět z deseti, říká o formě McLarenu Ron Dennis

Věhlasný Ron Dennis je v těžké situaci. Drtivá většina fanoušků McLarenu by si jistě přála jeho setrvání ve funkci, bude to však možné?

Věhlasný Ron Dennis je v těžké situaci. Drtivá většina fanoušků McLarenu by si jistě přála jeho setrvání ve funkci, bude to však možné?

Diskuse k článku

Napsat komentář