Deštěm poznamenaný třetí trénink ovládl Rosberg před Hamiltonem a Ferrari

Nico Rosberg poprvé v rámci letošní Grand Prix Brazílie porazil Lewise Hamiltona. Za mercedesy se seřadila obě ferrari, kterým chladné podmínky sedly lépe než Red Bullu. Úvod tréninku přinesl dešťové přeháňky, a tak se jezdci vydali na dráhu s pneumatikami do mokra. Po zjištění, že trať je suchá, většina zamířila do boxů, jen Hamilton na suchých pneumatikách…

Štítky: výsledky Zveřejněno 12. 11 2016 — Lukáš Štěrovský

Nico Rosberg poprvé v rámci letošní Grand Prix Brazílie porazil Lewise Hamiltona. Za mercedesy se seřadila obě ferrari, kterým chladné podmínky sedly lépe než Red Bullu.

Úvod tréninku přinesl dešťové přeháňky, a tak se jezdci vydali na dráhu s pneumatikami do mokra. Po zjištění, že trať je suchá, většina zamířila do boxů, jen Hamilton na suchých pneumatikách kroužil další kola, přičemž dvakrát okruh opustil v zatáčce číslo čtyři.

banner_hunt

Brita posléze následoval Rosberg a oba williamsy. Časy postupně padaly dolů, do vedení se dostal Räikkönen před Ricciardem, které za moment předehnal Verstappen, než jej opět překonal Australan. Pak se ale do čela dostaly tradičně mercedesy v pořadí Rosberg – Hamilton, pomyslnou druhou řadu obsadilo Ferrari, které se jevilo jako rychlejší než Red Bull.

Další problémy potkal McLaren. Alonso nemohl absolvovat úvod jízd kvůli práci mechaniků na převodovce, Buttonovi zase vůz selhal v závěru tréninku. Ten přetáčivým smykem okořenil Romain Grosjean. Ericssonův sauber zase vyžaduje výměnu převodovky před kvalifikací.

Výsledky 3. tréninku na GP Brazílie:
cxetkcdwqaauwpy
cxeez8zxgaeg7z0 cxehqoiwiaagqbv cxepzarxuaa31ra cxer1gzwgaaf3qv cxes53ixaaav1hrČtěte dále: Video: Alonso hlavní hvězdou druhého tréninku na GP Brazílie

Diskuse k článku

Napsat komentář