McLaren chce nový aerodynamický tunel, ale potřebuje investora a povolení

Ve snaze zajistit dlouhodobou konkurenceschopnost týmu formule 1 plánuje McLaren výstavbu nového aerodynamického tunelu ve Wokingu.

2 Štítky: McLaren Zveřejněno 3. 06 2014 — Jan Pastorek

Ve snaze zajistit dlouhodobou konkurenceschopnost týmu formule 1 plánuje McLaren výstavbu nového aerodynamického tunelu ve Wokingu.

Důležitou roli hrají letos pohonné jednotky, ale už dlouhou dobu je vytyčený plán na zmrazení jejich vývoje, a proto dlouhodobě zůstane dominantní aerodynamika. Z tohoto důvodu chce McLaren vybudovat nový větrný tunel vedle své současné továrny.

Inside the Wind tunnel at McLaren Technology CentreMěl by být součástí nového komplexu McLaren Applied Technology Centre, jehož plány tým odhalil poprvé už v roce 2011. Podle F1 Racingu se ale setkal s četnými překážkami. V první řadě potřebuje investora, kterým by se teď měla stát Honda. Japonci ale budou tento záměr teprve probírat na představenstvu.

Navíc musí McLaren řešit lokální požadavky Wokingu spojené se stavebním povolením. Místní řeší dopady na životní prostředí a dopravu. Například chtějí, aby McLaren financoval pravidelnou autobusovou linku, pokud provoz z a do továrny přesáhne 70 aut za hodinu.

McLaren zatím ani nevlastní všechny pozemky, které bude potřebovat. Pokud všechno dopadne tak, jak si představuje, mohl by nový aerodynamický tunel uvést do provozu v roce 2017.

Diskuse k článku

2 komentáře: “McLaren chce nový aerodynamický tunel, ale potřebuje investora a povolení”

  1. Jan Pastorek napsal:

    Rendy: Díky, opraveno.

  2. Rendy napsal:

    Redakce malá chybka: 70 aut za hodinu… 😉
    Snad se jim to všechno povede, bude to architektonický skvost. 🙂
    http://i.imgur.com/VnTkAk1.png

Napsat komentář