McLaren a Ferrari přijdou o milióny liber kvůli krachu Marussie

Tým Marussia má ve formuli 1 velké věřitele v řadách týmů, a ti zřejmě své peníze nikdy neuvidí.

Štítky: Ferrari Marussia McLaren Zveřejněno 29. 12 2014 — Jan Pastorek

Tým Marussia má ve formuli 1 velké věřitele v řadách týmů, a ti zřejmě své peníze nikdy neuvidí.

Marussia spolupracovala ve formuli 1 se dvěma týmy: od Ferrari kupovala pohonné jednotky a s McLarenem provozovala technickou spolupráci.

Podle insolvenčních správců Marussie je aktuální dluh týmu vůči Ferrari 16,6 miliónu liber (půl miliardy korun) a vůči McLarenu 7,1 miliónu (čtvrt miliardy korun).

V seznamu věřitelů jsou na prvním a třetím místě, to druhé patří bance Lloyds Development Capital (13,2 miliónu). Ta má také prioritu při uspokojování pohledávek penězi, které přinese prodej majetku týmu.

Ten má však vynést pouhý 1,6 miliónu liber, takže většina věřitelů neuvidí ze svých peněz zřejmě nic, informoval o tom Telegraph. Celkové dluhy stáje činí 31,4 miliónu liber (více než miliarda korun).

Dluhová spirála se začala u Marussie roztáčet už loni, když tým vykázal za rok 2013 ztrátu 11 miliónů liber. Letos se situace zhoršovala, až se tým dostal v říjnu do insolvence. Peníze dodával týmu jeho majitel Andrej Cheglakov, nezanedbatelnými 7 milióny ročně přispíval také Max Chilton a jeho sponzoři.

 

Diskuse k článku

Napsat komentář