Marc Márquez by si rád vyzkoušel vůz formule 1

Suverén série MotoGP by rád napodobil Valentina Rossiho, který se v monopostu F1 s úspěchem projel v roce 2006.

Štítky: Fernando Alonso Marc Márquez Zveřejněno 1. 06 2014 — Michal Mikoláš

Suverén série MotoGP by rád napodobil Valentina Rossiho, který se v monopostu F1 s úspěchem projel v roce 2006.

Fernando Alonso se o přestávce mezi závody zajel podívat do Mugella, kde se dnes jede Velká cena Itálie mistrovství světa silničních motocyklů. Setkal se tam s Marcem Márquezem, který vloni do nejvyšší kategorie MotoGP vlétl jako uragán. Ve své debutové sezoně nenašel přemožitele a zvítězil ve všech pěti letošních odjetých závodech.

Márquez si setkání s Alonsem užil a podle vlastních slov by si jízdu ve voze formule 1 rád vyzkoušel (vtipkoval přitom, že by to mohl být McLaren, kterému bude od příštího roku dodávat motory Honda, či třeba Red Bull, který je Márquezovým osobním sponzorem). Věří přitom, že ve formuli 1 nehraje lidský faktor tak velkou roli jako v MotoGP.

„Jednoho dne bych to chtěl zkusit. Nevím kdy, nechci to nějak brzo. S Alonsem jsem se setkal poprvé. Bylo fajn mluvit s pilotem formule 1. Bylo to poprvé, co se přijel podívat na MotoGP a říkal, že vidět tyhle motorky naživo je neuvěřitelné.

Také jsme si popovídali o formuli 1. Měli jsme stejný názor – máš-li dobré auto, může se ti dařit, ale když máš nejhorší vůz, je to naprosto nemožné. Rozdíly ve výsledcích činí vůz, nikoliv jezdec.

Také se zmínil o MotoGP. V televizi to prý vypadá hrozně jednoduše a že je prý naše jízda velmi hladká a plynulá. Když ale byl tu, viděl, jak stroj neustále poskakuje a klouže. I tady jsme se shodli, když jedete na motorce, můžete pohybem svého těla a jezdeckým stylem vylepšit vlastnosti motorky,“ řekl Márquez.

Diskuse k článku

Napsat komentář