Majitelem týmu Caterham zůstává Fernandes, tvrdí Engavest

Společnost Engavest, která měla v létě koupit tým Caterham od Tonyho Fernandese, dnes zopakovala, že prodej nebyl realizován.

Štítky: Caterham Tony Fernandes Zveřejněno 23. 10 2014 — Jan Pastorek

Společnost Engavest, která měla v létě koupit tým Caterham od Tonyho Fernandese, dnes zopakovala, že prodej nebyl realizován.

Ve sporu o leafieldskou stáj se těžko hledá pravda, protože se obě strany vzájemně obviňují z pochybení. Engavest však teď dal ruce od týmu zcela pryč a stáhl své manažery, jak včera hrozil, přičemž továrna je na příkaz insolvenčního správce uzavřená.

Engavest své kroky odůvodňuje tím, že mu tým stejně nepatří. „29. června 2014 Engavest podepsal kupní smlouvu s Tonym Fernandesem a Skupinou Caterham na vlastnictví 1Malaysia Racing týmu/Caterhamu F1,“ uvedla společnost ve svém prohlášení.

„Engavest splnil všechny podmínky, včetně zaplacení vlastnického podílu. Podíl nebyl převeden, a proto pan Fernandes zůstává majitelem Caterhamu F1 a je plně zodpovědný za všechny jeho aktivity.“

Fernandes zatím poskytl jen krátké vyjádření, ve kterém tvrzení Engavestu nepřímo odmítl: „Pokud si něco koupíte, musíte za to zaplatit, je to prosté.“

Mezitím se objevily dokumenty, které dokazují, že Fernandes za sebou skutečně nechal dluhy. Advokátní kancelář Macfarlanes ukázala, že jí původní majitel stáje dluží téměř 257 tisíc liber za právní služby.

Diskuse k článku

Napsat komentář