Lepšíme se, shodují se piloti Caterhamu a myslí na Bianchiho

Jezdci malajsijské stáje obsadili v cíli Velké ceny Japonska sedmnáctou a devatenáctou pozici, úspěšnějším z dua Ericsson – Kobajaši byl Švéd.

Štítky: Caterham Kamuj Kobajaši Marcus Ericsson Zveřejněno 5. 10 2014 — Tomáš Bohuslav

Jezdci malajsijské stáje obsadili v cíli Velké ceny Japonska sedmnáctou a devatenáctou pozici, úspěšnějším z dua Ericsson – Kobajaši byl Švéd.

Pro Kamuje Kobajšiho bylo klání na Suzuce zřejmě nejdůležitějším závodem v sezoně. Japonec hájící barvy Caterhamu se chtěl před domácím publikem předvést v co možná nejlepším světle, technika, kterou měl k dispozici, mu toho však příliš moc nedovolovala.

Dnešní výsledek nicméně není k okolnostem, jež vedly k předčasnému konci Velké ceny Japonska, až tak důležitý.

„Nejdříve ze všeho bych rád řekl, že doufám, že Jules je OK a že jeho havárie nebyla tak zlá,“ nechal se slyšet Kamuj Kobajaši.

„Dnešní závod byl pro mě obtížný; myslím si, že jsem celkově neměl dostatečnou výkonnost. Moje domácí Grand Prix bohužel nedopadla ve skutečnosti tak, jak bych si přál, ale dnešek byl OK a bylo fantastické vidět všechny fanoušky na tribunách, i když za celý den nepřestalo pršet – jsou prostě neuvěřitelní, hodně mě hnali vpřed, a za to chci každému z nich poděkovat!“

„Bláznivé počasí to ztížilo, nám se podařilo bojovat. Marcus odvedl rovněž dobrou práci. Tým může být s naším celkovým výkonem spokojený, zlepšujeme se,“ dodal Japonec.

Marcus Ericsson coby druhý jezdec Caterhamu byl s výkonností svého monopostu o poznání spokojenější.

„Bylo to bláznivé! Dnešní počasí učinilo závod obtížným – ze začátku se na té trati za safety carem nedalo jet, to kvůli tomu vyvěsily červené vlajky.“

„Bohužel jsem se dostal do smyku a ztratil kvůli tomu veškerou výhodu ze včerejška, což bylo velkým zklamáním. Poté, myslím si, jsem odjel fantastický závod, naše rychlost byla velmi silná a já jsem jen musel zopakovat to, co jsem udělal včera, a znovu předjet všechny ty kluky.“

„Předjel jsem je jednoho po druhém, a dokonce jsem měl rychlost i na to, abych bojoval s rivaly před námi, takže bychom měli být potěšeni, jakou rychlost a výkonnost jsme dnes měli.“

„Doufám, že Jules nebyl během svého incidentu vážně zraněn, všechny mé myšlenky směřují k němu,“ dodal Švéd.

Součástí toho článků by za normálních okolností bylo rovněž vyjádření obou pilotů Marussie, vzhledem k vážnosti nastalé situace ale ruský tým žádné informace týkající se dnešního závodu či Bianchiho nešťastné havárie zatím neposkytl. Jakmile se něco objeví, na stránkách GPF1 se o tom pochopitelně dočtete.

Diskuse k článku

Napsat komentář