Kobajaši: Jsem tu, abych závodil, finančně Caterhamu pomoct nemůžu

Budoucnost Caterhamu v F1 je nejistá. Kobajaši se však i přes všechny obavy snaží soustředit jenom na závodění. Neví, jak jinak týmu pomoct.

Štítky: Caterham Kamuj Kobajaši Zveřejněno 29. 06 2014 — Zuzana Kulichová

Budoucnost Caterhamu ve formuli 1 je nejistá. Kamuj Kobajaši se však i přes všechny obavy snaží soustředit jenom na závodění. Neví, jak jinak týmu pomoci.

Spekulace o prodeji Caterhamu či o jeho odchodu z formule 1 se v prostředí královny motorsportu šíří už nějakou dobu. Na začátku tohoto týdne média donutila majitele týmu Tonyho Fernandese k přiznání, že byl už více než jednou rozhodnut Caterham prodat. Těsně před tím, než počátkem tohoto týdne zrušil svůj účet na Twitteru, se navíc vyjádřil ve smyslu, že „formule 1 vozy Caterhamu nemilovala“.

Pilot malajského týmu Kamuj Kobajaši ví, že sám týmu finančně nepomůže, a tak se soustředí hlavně na svoji práci. „Je samozřejmé, že si takové příběhy nepřeju,“ říká v rozhovoru pro Sky Sports. „Jsem tady proto, abych závodil. Nemůžu nic změnit, víte?

Nedokážu přinést peníze nebo materiál. Co se týče financí, myslím, že jsme ve velmi složité situaci, ale já s tím nic nenadělám. Soustředím se tedy jenom na svoji práci. To je ve skutečnosti mým úkolem. Budu se snažit o lepší výsledky, jak jen to půjde. Doufám, že někdo tomu týmu může pomoct. To je asi to jediné, co můžu říct,“ dodal.

Diskuse k článku

Napsat komentář