Kobajaši bude testovat vůz Super formule

Japonec je jedním z těch, kteří doplatili na špatnou finanční situaci v F1 nejvíce ze všech. Přišel o místo a nad jeho budoucností nyní visí otazník.

Štítky: Kamuj Kobajaši Zveřejněno 7. 12 2014 — Tomáš Bohuslav

Japonec je jedním z těch, kteří doplatili na špatnou finanční situaci v F1 nejvíce ze všech. Přišel o místo a nad jeho budoucností nyní visí otazník.

Problémy Caterhamu, jenž byl Kobajašiho dosud posledním zaměstnavatelem ve formuli 1, se dostavily ve velmi nevhodnou chvíli, a sice na samém konci sezony, kdy se volná závodní sedačka hledá jen stěží.

Z tohoto důvodu se tak Japonec musí po případném angažmá poohlížet i mimo královnu motorsportu, přičemž jedna zajímavá nabídka se mu naskytla přímo v jeho domovině. Jedná se o testovací jízdy ve voze Super formule, které se uskuteční během nadcházejícího týdne na okruhu v Okajamě.

Japonec v nich bude testovat monopost poháněný agregátem od Toyoty, s níž jej pojí dlouholeté vazby. A kdo ví, pokud obě strany usoudí, že by případná spolupráce mohla vést k vzájemnému prospěchu, mohl by se Kobajaši v této sérii třeba již usadit nadobro. V tuto chvíli by nicméně nerad předbíhal.

„Pro rok 2015 ještě nemůžu nic potvrdit, ale jsem šťastný, že jsem dostal tuto příležitost,“ řekl Kobajaši, citoval jej server ESPN F1. „Slyšel jsem, že SF14 je skvělým závodním autem, a také už je to dlouhou dobu, co jsem testoval na japonském okruhu. Takže si rozhodně tyto dva dny užiju.“

Super formule se řadí k nejprestižnějším závodním sériím, které se v Japonsku pořádají. Monoposty pro tento šampionát staví Dallara, přičemž týmy mají na výběr, zda do jejich útrob usadí pohonné jednotky od Toyoty, či od Hondy.

Vítězem letošní sezony se stal Kazuki Nakajima, bývalý pilot Williamsu. Mezi další známá jména, která se zde v roce 2014 objevila, patří například Vitantonio Liuzzi, Narain Kartykejan či Andé Lotterer.

Diskuse k článku

Napsat komentář