Počínání McLarenu ohledně Buttonovy budoucnosti je nechutné, říká Warwick

Bývalý pilot F1 se postavil na stranu svého krajana a ostře zkritizoval tým z Wokingu za to, že stále neučinil rozhodnutí o jezdeckém složení pro příští rok.

Štítky: Jenson Button McLaren Zveřejněno 7. 12 2014 — Tomáš Bohuslav

Bývalý pilot F1 se postavil na stranu svého krajana a ostře zkritizoval tým z Wokingu za to, že ještě stále neučinil rozhodnutí o svém jezdeckém složení pro příští rok.

Derek Warwick, který v současnosti zastává funkci předsedy Britského klubu závodních jezdců (BRDC) a současně i nestálého stewarda FIA, se mezi lety 1981 až 1993 zúčastnil celkem 162 velkých cen, tudíž by se chtělo říct, že si za tu dobu již stihl zvyknout, jak to v prostředí formule 1 chodí. Nad počínáním McLarenu a jeho neustálém odkládání oznámení, koho posadí do druhého vozu vedle navrátilce Fernanda Alonsa, nicméně jen nevěřícně kroutí hlavou.

Button by podle něj se Španělem tvořil „skvělou kombinaci“ a ve Wokingu by si „zasloužil zůstat.“ Chování britské stáje směrem k jejich dlouholetému pilotovi označil za „nechutné“.

Na druhou stranu ovšem připustil, že McLaren čelí „obtížné situaci“, neboť Dán ve své premiérové sezoně v rámci královny motorsportu rozhodně nezklamal.

„Mohutně do Kevina Magnussena investovali. Představuje samozřejmě někoho do budoucnosti, takže si myslím, že je to pro ně obtížná situace,“ řekl Warwick pro BBC Radio 5.

Z pohledu předsedy BRDC má každopádně o svých preferencích jasno: „Držíme palce Jensonovi, protože přivádí na britskou Grand Prix hodně lidí. To je pro nás důležité.“

Ve Wokingu se tento čtvrtek konalo zasedání představenstva a předpokládalo se, že právě na něm bude o jezdeckém složení McLarenu pro příští sezonu definitivně rozhodnuto. Bohužel pro jejich oba současné závodníky se tak nestalo, a tak si na verdikt o své další budoucnosti budou muset ještě počkat, nejméně do příštího týdne.

Avšak sám Button se před časem vyjádřil v tom duchu, že na rozhodnutí svého aktuálního chlebodárce dost možná ani čekat nebude. Se závoděním v tuto chvíli končit nehodlá a je případně i ochoten kvůli tomu po dlouhých patnácti letech opustit formuli 1 a zamířit jinam.

„Jsou tu možnosti, ale nic ještě není vytesáno do kamene,“ prohlásil bývalý mistr světa ve čtvrtek na akci jednoho ze sponzorů britské stáje. „Co můžu říct, je, že rozhodně budu příští rok závodit – a to v sérii, v níž budu závodit s velkým nadšením – takže žádné obavy, že bych příští rok nezávodil.“

„Pokud to bude nová výzva, bude to vzrušující. Pokud to bude formule 1, bude to také velmi vzrušující, protože to bude nová výzva s Hondou. Ale prostě to chci mít z krku. Chci slyšet rozhodnutí – stejně tak jako my všichni – abychom se všichni mohli posunout dál, ať už to bude jakýmkoliv směrem,“ dodal Brit.

V případě, že by Button ve formuli 1 skutečně skončil, mohl by zamířit například do Le Mans, kde počínaje letošní sezonou závodí Mark Webber.

 

 

Diskuse k článku

Napsat komentář