Kanadské jednání velkých týmů nemělo žádný mandát

Když šéf McLarenu Ron Dennis svolal kolegy z velkých stájí na jednání o budoucnosti formule 1, byla to víceméně jeho soukromá iniciativa.

Štítky: Strategická skupina Zveřejněno 9. 06 2015 — Jan Pastorek

Když šéf McLarenu Ron Dennis svolal kolegy z velkých stájí na jednání o budoucnosti formule 1, byla to víceméně jeho soukromá iniciativa.

Malé týmy si často stěžují, že nemají zastoupení ve Strategické skupině, a tudíž jsou vyloučené z rozhodování o budoucích pravidlech. V Kanadě ale došlo k dalšímu posunu, na jednání nebyly pozváni ani všichni členové Strategické skupiny.

Denis si zavolal jen představitele Mercedesu, Ferrari a Red Bullu. A spolu diskutovali o tom, kudy by se měla formule 1 dál ubírat, mimo jiné o zákaznických vozech. Podle šéfa Ferrari Maurizia Arrivabeneho daly zbývající týmy Strategické skupiny – Williams a Force India – mandát pro zastoupení Mercedesu.

„Neúčastnili jsme se a Mercedes neměl mandát nás zastupovat,“ popřela zástupkyně šéfa Williamsu Claire Williamsová v rozhovoru pro Autosport.

To samé řekl její protějšek z Force Indie Bob Fernley. „Není to pravda, Mercedesu jsme nedali žádný mandát. Na Strategické skupině jsme minulý měsíc řekli, že nejsme nakloněni zákaznickým vozům.“

„Ale pokud ty čtyři týmy automobilek a Williams chtějí v tomto procesu pokračovat a analyzovat to, rádi si necháme představit závěry, až skončí.“

Diskuse k článku

Napsat komentář