Kalendář sezony 2020 zrušen, F1 chystá jeho novou podobu

Formule 1 upustila od původně plánovaného kalendáře, ve kterém přibývaly odložené nebo zrušené závody. Místo toho chystá novou termínovou podobu velkých cen ročníku 2020. Vedení formule 1 letošní sezonu rušit nehodlá a navíc upozornila, že navzdory přípravě nové verze kalendáře, vstupenky na neodložené velké ceny zůstávají v platnosti.

Štítky: 2020 Zveřejněno 16. 04 2020 — Tomáš Richtr

Ačkoli kalendář formálně schvaluje a publikuje Mezinárodní automobilová federace, komerční promotér Liberty Media od originálního kalendáře sezony 2020 již kompletně upustila a stáhla jej z oficiálních stránek. Místo něj chystá novou verzi, kterou zveřejní v budoucnu.

Vymazáno. Bude nový kalendář

S každou zrušenou nebo odloženou velkou cenou byl upraven kalendář tak, že na řadě je první zatím nezrušená nebo neodložená velká cena. Ačkoli je dlouho zřejmé, že ani ve zbývajících velkých cenách nezůstane termínově kámen na kameni. Zejména také kvůli fanouškům, kteří mají zakoupené vstupenky, vedení F1 sáhlo k bezprecedentnímu kroku: místo stávajícího kalendáře zveřejní jeho novou verzi.

Pořadatelé tak budou vracet peníze za lístky nebo nabízet jiné možnosti. Není ale bez zajímavosti, že i když Liberty Media zveřejnila úmysl připravit nový kalendář, na kterém pracuje, peníze za lístky na velké ceny, které nebyly podle původní verze odloženy nebo zrušeny, zůstávají v platnosti.

Formule 1 připomněla úmysl odstartovat náhradní sezonu „někdy v průběhu léta“. Tím, že jsou zavřeny továrny týmů, má v úmyslu pro velké ceny využít srpen a období po původním konci letošní sezony, což byl poslední víkend v listopadu.

Diskuse k článku

Napsat komentář