John Watson: Alonso bude Buttona porážet v kvalifikacích

Bývalý pilot formule 1 John Watson věří, že Button bude v kvalifikacích Alonsem porážen.

2 Štítky: John Watson McLaren Zveřejněno 15. 02 2015 — Zuzana Kulichová

Bývalý pilot formule 1 John Watson věří, že Button bude v kvalifikacích Alonsem porážen.

John Watson, veterán formule 1, který v roce 1982 obsadil třetí místo v Šampionátu jezdců, zanalyzoval pro GPUpdate šance pilotů McLarenu na úspěch. V kvalifikacích podle něj bude úspěšnější dvojnásobný šampion F1 Ferando Alonso.

„Jenson je hodně moudrý týmový kolega. Jeho role je ta, že je to týmový hráč,“ říká Watson. „Bude dělat všechno tak, jak to dělal vždycky. Bude se zabývat problémy, aby plně využil potenciál auta. V zájmu týmu se bude snažit vybojovat maximální možné výsledky.

Jenson má obrovské zkušenosti a je to výjimečný jezdec. Pokud bychom měli mluvit o jeho možných slabostech, nevím jistě, jestli se mu podaří dosáhnout efektivní práce vozu v kvalifikačních podmínkách tak, jak to umí jeho týmový kolega. Fernando je v tom hodně dobrý.

Tipoval bych, že v průběhu šampionátu Fernando získá víc bodů. Ve Ferrari musel závodit ve voze, který byl často hodně špatný. Tím spíš ale předváděl celkem slušné výsledky v kvalifikacích. Potom během prvních kol po startu využíval své schopnosti a umění k tomu, aby se probojoval ještě víc vpřed a udržel si danou pozici.

Právě proto se Jenson možná bude ocitat na méně výhodných pozicích na startovním roštu, odkud se bude muset probojovávat vpředu. V tom je přesně rozdíl mezi závodníky McLarenu.“

Diskuse k článku

2 komentáře: “John Watson: Alonso bude Buttona porážet v kvalifikacích”

  1. Rendy Rendy napsal:

    Jenson to bude mít těžké, v kvaldách nevynikal a starty do závodů mu také moc nešly, byl moc opatrný a většinou o nějakou tu pozici přišel. 😐 V závodu bývá konzistentní, ale při předjíždění je také dost měkký, ovšem férový, to se musí nechat. Budu mu držet pěsti, aby porazil Fernanda v týmovém souboji… 😉

  2. Pavel Pavel napsal:

    Taky bych vsázel na to, že bude Alonso minimálně rychlejší v kvalifikaci. Myslím, že dokáže z auta vycucnout maximum 😀

Napsat komentář