Automobilist.com

Možná se vrátíme k radikálnímu systému zavěšení z loňska, přiznává McLaren

McLaren nezamítá, že by v průběhu letošní sezony mohlo dojít k návratu k osvědčenému radikálnímu řešení systému zavěšení z loňského roku.

Štítky: McLaren Zveřejněno 15. 02 2015 — Zuzana Kulichová

McLaren nezamítá, že by v průběhu letošní sezony mohlo dojít k návratu k osvědčenému radikálnímu řešení systému zavěšení z loňského roku.

Během loňské sezony přišel tým se základnou v britském Wokingu se zajímavým, ovšem lehce radikálním řešením zavěšení kol na zadní části vozu. Tento systém přinášel vyšší přítlak při nižších rychlostech a snížení aerodynamického odporu při vyšších rychlostech. Soupeři v tomto řešení však nespatřovali takové výhody jako McLaren, naopak se domnívali, že systém snižuje maximální rychlost.

Z nového vozu MP4-30 se ovšem blokovací systém zcela vypařil. Matt Morris však přiznává, že k návratu k modifikovanému loňskému řešení ještě může dojít.

„Co jsme udělali, je to, že jsme vytvořili rozvržení zavěšení zadních kol tak, aby nám dávalo možnost dělat různé věci,“ říká Morris. „Momentálně nemáme nasazenu stejnou specifikaci jako vloni. Rozvržení, jaké máme, nám ale dovoluje být flexibilní, pokud budeme chtít otestovat některá jiná řešení.“

Diskuse k článku

Napsat komentář