Jezdci Mercedesu si pomáhají studiem dat týmového kolegy

Když se některému pilotovi týmu Mercedes podaří získat výkonnostní výhodu, nevydrží mu dlouho, protože ji brzy objeví týmový kolega.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 8. 04 2014 — Jan Pastorek

Když se některému pilotovi týmu Mercedes podaří získat výkonnostní výhodu, nevydrží mu dlouho, protože ji brzy objeví týmový kolega.

Lewis Hamilton dokázal v Malajsii dominovat a nestačil mu ani Nico Rosberg. V Bahrajnu už musel odrážet útoky týmového kolegy, který byl chvílemi rychlejší.

„Hodně výhod, které jsem měl v posledním závodě, Nico objevil, jak jsme sem přijeli, a využil je, dokonce to udělal ještě lépe,“ vysvětloval Hamilton.

„Takže já teď musím zjistit, co udělal lépe než já a jestli se dokážu zlepšit do příštího závodu.“

Jezdci jednoho týmu totiž sdílejí telemetrická data, takže můžou studovat přístup týmového kolegy a zjišťovat, jak se můžou zlepšit. Ale při souboji s Rosbergem dochází i na staré zkušenosti z motokár.

„Před lety jsme odjeli závod. On celou dobu vedl a já ho v posledním kole předjel a vyhrál,“ vzpomínal britský pilot. „Myslel jsem si, že mi udělá to samé a oplatí mi to. Na to jsem myslel.“

„Pro mě to je dlouho, co jsem naposledy jel skutečný závodnický závod, ve které opravdu využijete dovednosti, které jste získali za ty roky od doby, kdy jste jako mladík jezdili na motokárách.“

„Dokázat je aplikovat ve formuli 1 je mnohem těžší, ale je třeba umět je vytáhnout z rukávu a znovu využít. Ve chvíli, kdy jsem ho objel zvenku a vrátil se vpřed, víte, to bylo jen o správném načasování. Byl to fantastický pocit, moct do udělat. Je to jeden z nejlepších pocitů, když z toho vytěžíte první místo.“

Diskuse k článku

Napsat komentář