Na novou F1 si stěžuje nespokojená konkurence Mercedesu, říká Todt

Prezident FIA Jean Todt je přesvědčený, že největší rozruch kolem nových pravidel dělají týmy, kterým se nelíbí náskok Mercedesu.

Štítky: FIA Jean Todt Zveřejněno 8. 04 2014 — Jan Pastorek

Prezident FIA Jean Todt je přesvědčený, že největší rozruch kolem nových pravidel dělají týmy, kterým se nelíbí náskok Mercedesu.

Během bahrajnského závodního víkendu se s Todtem sešli šéf F1 Bernie Ecclestone a prezident Ferrari Luca di Montezemolo, aby diskutovali o možnostech, jak zatraktivnit závody.

Jedním z hlavních témat je zvuk nových šestiválců, stěžoval si na něj i Sebastian Vettel. „My ten problém zkoumáme se třemi automobilkami, které se účastní formule 1. Zjišťujeme, jestli je můžeme udělat hlučnější,“ uvedl prezident FIA. „Potřebujeme jednomyslný souhlas všech týmů, jinak nebudeme moct nic změnit.“

Zároveň ale naznačil, že podle jeho názoru kritiku vyslovují ti, kdo jsou frustrováni vlastními neúspěchy na trati.

„Žijeme v konkurenčním světě, ti vpředu si nestěžují a ostatní ano, dělají větší rozruch než ti, kdo jsou spokojení. Je to přirozenost věcí, dějiny formule 1 jsou plné období dominance. Ferrari, McLaren, Williams, Red Bull a teď po dvou Grand Prix Mercedes.“

Ale s tím Todt nemůže, ani nechce nikomu pomáhat. „Není v mé moci je zpomalit a je úkolem ostatních týmů, aby je dohnaly. Nebylo by spravedlivé trestat tým, který udělal lepší práci než ostatní,“ uzavřel.

Diskuse k článku

Napsat komentář