Horner vítá volnější možnosti sdílení na sociálních sítích. Doufá, že TV společnosti tento vývoj podpoří

Společně s prvními předsezonními testy přišla pro oko fanouška vítaná změna – letmý pohled do zákulisí skrze obsah na sociálních sítích. Otázkou však je, zda se proti tomu nevzbouří televizní společnosti. Výjimečnost. Slovo, které velmi rád skloňoval Bernie Ecclestone v roli výkonného ředitele F1 a stálo televizní společnosti stovky milionů dolarů ročně. V rámci dohod právě mezi Ecclestonem…

Štítky: Christian Horner Sociální sítě Zveřejněno 5. 03 2017 — Josef Nekvinda

Společně s prvními předsezonními testy přišla pro oko fanouška vítaná změna – letmý pohled do zákulisí skrze obsah na sociálních sítích. Otázkou však je, zda se proti tomu nevzbouří televizní společnosti.

Výjimečnost. Slovo, které velmi rád skloňoval Bernie Ecclestone v roli výkonného ředitele F1 a stálo televizní společnosti stovky milionů dolarů ročně. V rámci dohod právě mezi Ecclestonem a zmocněnci vysílacích práv díky tomu týmy nemohly poskytovat fanouškům obsah ze zákulisí. S příchodem Liberty Media coby nového vlastníka formule 1 ale tyto bariéry, byť na zkoušku, padly a týmy tak během prvních předsezonních testů mohly publikovat dosud neobyčejný obsah. Na své si tak přišli zejména fanoušci.

Velkým zastáncem tohoto uvolnění je šéf Red Bullu Christian Horner. Ten argumentuje například tím, že zvýšený zájem ze strany fanouška na sociálních sítích bude mít za následek zvýšení popularity sportu, což napomůže i navýšení sledovanosti mainstreamových médií.

„Jsou to přesně ty materiály, po kterých fanoušci dychtí a bylo by proto skvělé to dostat ven. Koneckonců jde o reklamu na formuli 1. My jsme tento týden uvolnili spoustu takového obsahu. Způsob, jakým dnes lidé sledují dění je zcela odlišný. Stačí vyjít ven a rozhlédnout se. Uvidíte, že každý se kouká do svého telefonu.

Provozovatelé televizního vysílání by nikdy nezískali přístup k tomu, co ukazujeme my. V konečném důsledku je třeba, aby se to vzájemně propojilo, protože my zase nebudeme točit nic přímo na trati, to není v našich silách a kompetencích,“ tvrdí šéf Red Bullu.

Čtěte dále: FIA nám objasnila pravidla o zavěšení, už nejsou žádné šedé zóny, říká šéf týmu Haas Steiner

Diskuse k článku

Napsat komentář