Honda nedala na rady McLarenu a razí si vlastní cestu

Najměte zkušené inženýry. Tak zněla rada McLarenu, která nedopadla na jinak úrodnou Japonskou půdu. Honda si totiž razí svou filozofii a hodlá trpělivě vzdělávat své zaměstnance. Návrh McLarenu tak rozhodně vyslyšen nebude. Honda totiž zaujala obranou pozici a hodlá si stát za svým. Šéf motorsportu Hondy Jasuhisa Arai to potvrdil, když řekl, že společnost nebude…

2 Štítky: Jasuhisa Arai Zveřejněno 2. 02 2016 — Josef Nekvinda

Najměte zkušené inženýry. Tak zněla rada McLarenu, která nedopadla na jinak úrodnou Japonskou půdu. Honda si totiž razí svou filozofii a hodlá trpělivě vzdělávat své zaměstnance.

Návrh McLarenu tak rozhodně vyslyšen nebude. Honda totiž zaujala obranou pozici a hodlá si stát za svým. Šéf motorsportu Hondy Jasuhisa Arai to potvrdil, když řekl, že společnost nebude najímat formulí 1 protřelé inženýry jen kvůli vidině rychlého úspěchu.

„Někdy kolem loňského léta se ptali, zda máme dostatečné prostředky na rozvoj a chtěli vědět, proč jsme podnikali věci výhradně na vlastní pěst. Požádali nás také, abychom najali externí pracovníky, kteří by jim poskytli vysokou mobilitu v rámci Evropy.

My jsme jim ale vysvětlili, že Honda je zastáncem jiné filozofie, jejímž důležitým rysem je pečovat o pracovníky. Pro nás je nepřijatelné, aby inženýr odjinud u nás pobyl tři měsíce nebo půl roku. Nechceme zveřejňovat počet lidí zapojených do našeho týmu F1, ale asi polovina je nováčky v oboru,“ uvedl Arai pro japonský deník Nikkei.

Zároveň ale Arai připouští, že začátek loňské sezony pro Hondu bylo jako hrát Whac-a-mole. Vyřešením jednoho problému se totiž okamžitě vyskytl další. Přes veškeré potíže se ale Honda rozhodla pokračovat ve svém konceptu „size-zero,“ a to navzdory tomu, kdy se padokem nesly domněnky, že právě tento koncept stojí za žalostně nízkou spolehlivostí.

„Je důležité, aby se minimalizovala velikost pohonných jednotek tak, aby nebyly v rozporu s designem auta. McLaren nám ale jednou sdělil, že nemusíme být tak smělí v zeštíhlování naší pohonné jednotky. My jsme ale odhodláni srazit její velikost všemi možnými prostředky,“ dodal Arai.

arai_2015_1440x655c

Honda najímat cizí inženýry nebude, raději vyškolí své zaměstnance. Byť jsou v oboru mnohdy nováčky

Diskuse k článku

Napsat komentář