Honda by ráda dodávala motory druhému týmu

Dodávka agregátů dalšímu týmu by Hondě přišla vhod už příští rok. Má však jeden problém - o její produkty v současnosti není zájem.

2 Štítky: Honda motory Zveřejněno 14. 06 2015 — Michal Mikoláš

Dodávka agregátů dalšímu týmu by Hondě přišla vhod už příští rok. Má však jeden problém – o její produkty v současnosti není zájem.

Šéf sportovního oddělení Hondy Jašusa Arai přiznává, že současné turbomotory s velkým H ve znaku nejsou zrovna velkým lákadlem. Věří ale, že pokrok, kterého ve spolupráci s McLarenem Honda dosahuje, tuto situaci může již v létě změnit. Honda by mohla dodávat agregáty jak některému ze současných týmů, tak i případné nové stáji.

„Bohužel jsme zatím nezaznamenali žádný zájem. Říkám si ale, že třeba po letní pauze nám někdo zavolá a řekne: ´Prosím, dejte mi váš dobrý motor!´ V současnosti ho nemáme, ale doufám, že brzy budeme mít.

S McLarenem jsme se toho hodně naučili. Co se vývoje týče, druhý tým nepotřebujeme. McLaren je top stáj, takže nám v tomhle ohledu stačí. Pro celou formuli 1 je ale pozitivní, když v ní závodí více týmů. Soutěžení je více atraktivní. To je ta cesta, kterou bychom se měli vydat. Měl bych vážně radost, kdyby za námi přišel zájemce o vstup do formule 1 a chtěl by naše motory,“ řekl Arai.

V současnosti jediným potvrzeným novým týmem je Haas. Ten už má ale o motorech jasno, pojede s šestiválci od Ferrari.

Diskuse k článku

Napsat komentář