Porsche s Hülkenbergem za volantem vyhrálo v Le Mans

Je to po čtyřiadvaceti letech poprvé, co ve čtyřiadvacetihodinovce zvítězil aktivní pilot formule 1. Porsche v Le Mans získalo double a přetrhlo tak vítěznou šňůru Audi.

1 Štítky: Le Mans Nico Hülkenberg Zveřejněno 14. 06 2015 — Michal Mikoláš

Je to po čtyřiadvaceti letech poprvé, co ve čtyřiadvacetihodinovce zvítězil aktivní pilot formule 1. Porsche v Le Mans získalo double a přetrhlo tak vítěznou šňůru Audi.

Pro Nica Hülkenberga to byla vůbec první účast v Le Mans. O vůz Porsche 919 se dělil s Nickem Tandym a Earlem Bamberem. Druhé místo patřilo rovněž automobilce Porsche. Ve voze se střídal Mark Webber s Brendonem Hartleym a Timem Bernhardem. Na vítěze ztratili jedno kolo.

Audi, které v Le Mans vítězilo nepřetržitě od roku 2009 do loňského závodu, se muselo spokojit se třetí a čtvrtou příčkou. Následoval poslední prototyp Porsche. Nejvýše umístěná Toyota skončila šestá. Z pětapadesáti startujících strojů až do konce vydržely čtyři desítky.

Hülkenberg je prvním aktivním pilotem formule 1, který dokázal vyhrát v Le Mans, od roku 1991, kdy se o triumf podělili Johnny Herbert (tehdy tým Lotus) a Bertrand Gachot (Jordan). V daném ročníku řídili speciál od Mazdy. Loni se z vítězství radoval André Lotterer (letos byl třetí), který za Caterham rovněž loni nastoupil do GP Belgie.

Letošní čtyřiadvacetihodinový závod v Le Mans přilákal celou řadu pilotů se zkušenostmi z formule 1: Anthony Davidson, Sébastien Buemi, Kazuki Nakadžima, Alexander Wurz, Stephane Sarrazin (Toyota), Tiago Monteiro (Bykolles), André Lotterer, Lucas di Grassi (Audi), Nick Heidfeld (Rebellion), Mark Webber, Nico Hülkenberg (Porsche), Max Chilton (Nissan), Karun Čandhok (Murphy, třída LMP2), Gianmaria Bruni, Giancarlo Fisichella, Olivier Beretta (AF Corse, třída GTE Pro), Jan Magnussen (Corvette, třída GTE Pro), Pedro Lamy (Aston Martin, třída GTE Am).

Diskuse k článku

Napsat komentář