Hamilton: Psychologické hry v boji o titul byly neuvěřitelné

Lewis Hamilton přiznal, že se letošní bitva o titul odehrávala na všech frontách, včetně té psychologické.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 9. 12 2014 — Jan Pastorek

Lewis Hamilton přiznal, že se letošní bitva o titul odehrávala na všech frontách, včetně té psychologické.

Oba piloti Mercedesu se snažili získat každou možnou výhodu vůči týmovému kolegovi, patřila mezi to snaha rozhodit soupeře po psychické stránce. A to i když měli dlouhou společnou historii.

„V průběhu roku to bylo s Nicem zajímavé. S Nicem jsem se seznámil v roce 1997, když jsme závodili na motokárách, on byl nový kluk a tenkrát jsme spolu úžasně závodili, určitě jsme tenkrát byli větší kamarádi,“ vzpomínal Hamilton.

„Když jsme odešli z motokár, každý se vydal jinou cestou a tak trochu jsme ztratili kontakt, ale byly to neuvěřitelné časy. Když máte stejné auto, psychologické hry, které v té intenzivní bitvě probíhají, jsou neuvěřitelné.“

Nakonec Hamilton vyhrál a získal svůj druhý titul. Chtěl by alespoň ještě jeden, aby napodobil svůj velký vzor. Myslí si, že příležitost mít bude.

„Opravdu se těším, protože v roce 2009 změnili pravidla, byla to nová éra a my jsme nedokázali šampionát obhájit. Já se těším, že se pobavím a budu znovu bojovat o šampionát. Vždy jsem chtěl napodobit Ayrtona (Sennu), takže teď mám druhý titul a budu tvrdě pracovat na třetím.“

Diskuse k článku

Napsat komentář