Žlutá je dobrá

Haas se chystá jezdit ve žluté barvě Ferrari

Štítky: Ferrari Haas Zveřejněno 12. 12 2015 — Marie Tomšíková

Nový tým Haas se inspiruje zabarvením monopostů Ferrari. Pravděpodobně použije něco podobného, jako slavného vzpínajícího se koně v kombinaci se žlutým podbarvením. “Barva vozu zůstává velkým tajemstvím, ale mluví se o žluté barvě, která je stejná jako v logu Ferrari. V každém případě to bude fascinující krok pro spot,” řekl respektovaný žurnalista veterán Pino Allievi pro web Jamese Allena.

Haas a Ferrari úzce spolupracují, a to nejen po technické stránce. Důkazem může být to, že Haas angažoval rezervního pilota Ferrari Estebana Gutiérreze. Ale americký podnikatel chce svému týmu zajistit suverenitu a odmítá status juniorky. “Haas má svou vlastní identitu a vše bude dělat po svém. Bez ohledu na to, že Ferrari je náš důležitý technický partner, se kterým velice rádi spolupracujeme.”

Spolupráce týmů byla v poslední době pod drobnohledem, a to kvůli Mercedesu. Ten požádal o objasnění předpisů, která se týkají obecně nových týmů ve formuli 1. Záměrem Mercedesu bylo především to, aby pohyb zaměstnanců mezi týmy a sdílení znalostí probíhalo podle pravidel.

“Děláme pouze to, co dovolují pravidla. Spolupracujeme hlavně v oblastech, kde je Ferrari oprávněno nám pomoci. Jsme pouze zákazníci, kteří si něco objednali a platí za to. Tým Haas F1 byl založen proto, aby svět poznal naši značku. Je to marketingový tah,” řekl šéf Haasu Guenther Steiner.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Abu Dhabi, #5 Sebastian Vettel (GER, Scuderia Ferrari), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Diskuse k článku

Napsat komentář