Hamilton: Souboj s Rosbergem prospívá F1

Hamilton věří, že soupeření s Rosbergem je zdravé pro formuli 1 a trvá na tom, že s ním jako týmovým kolegou nemá žádné problémy. Britský pilot reagoval na nedávné vyjádření Tota Wolffa. Šéf Mercedesu varoval piloty, že pokud jejich vztah přinese negativní atmosféru do týmu, pak by mohl zvážit změnu jezdecké sestavy. “Doufám, že Toto…

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 13. 12 2015 — Marie Tomšíková

Hamilton věří, že soupeření s Rosbergem je zdravé pro formuli 1 a trvá na tom, že s ním jako týmovým kolegou nemá žádné problémy. Britský pilot reagoval na nedávné vyjádření Tota Wolffa. Šéf Mercedesu varoval piloty, že pokud jejich vztah přinese negativní atmosféru do týmu, pak by mohl zvážit změnu jezdecké sestavy.

“Doufám, že Toto dospěje k názoru, že ve skutečnosti je to zdravá rivalita,” komentoval situaci Rosberg. V návaznosti na to Hamilton řekl: “Souhlasím s Nikem, a to je letos asi poprvé, co jsme se shodli. Souboj je zdravý pro sport obecně. Uvnitř týmu vládne pozitivní atmosféra a nevěřím, že by tomu bylo jinak. Ale je přirozené, že potřebujete mít jistotu. Jsme nejlepší tým a v čele chceme i nadále zůstat. Pokud máme nějaký problém, tak se ho snažíme napravit. Není nic, co bychom nemohli udělat společně.”

Zatímco se duo od Mercedesu shodlo na tom, že mezi sebou nemají žádný problém, Wolff trvá na svých myšlenkách ohledně možné výměny pilotů. “Máme rádi konkurenci na trati, je to dobré pro tým i celou formuli 1. Nechceme je nějak omezovat. Závodění je naše filozofie od té doby, kdy jsme se rozhodli angažovat dva piloty, kteří mají na to stát se mistrem světa.

Ale vzhledem k tomu, že boj je velmi intenzivní, musíme se ujistit, že to nepřinese nějakou kontroverzi do fungování týmu. Jsme jeden tým a Nico i Lewis dobře vědí, co to znamená. Atmosféra uvnitř je jeden ze zásadních faktorů, díky kterým jsme na vrcholu. Řekl jsem, že pokud se rivalita nějak negativně projeví na fungování týmu, tak budeme uvažovat o změně jezdecké sestavy. Na tom trvám,” prohlásil šéf německé stáje.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Abu Dhabi, #6 Nico Rosberg (GER, Mercedes AMG Petronas Formula One Team), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Diskuse k článku

Napsat komentář