Gutiérrez je nadšený z testů letošního ferrari a věří novým úpravám

Mexičan si poprvé vyzkoušel letošní monopost. Věří, že úpravy karosérie, které tým nasadil už v Barceloně, se podaří vyladit.

Štítky: Esteban Gutiérrez Ferrari Zveřejněno 16. 05 2015 — Filip Fikejz

Mexičan si poprvé vyzkoušel letošní monopost. Věří, že úpravy karosérie, které tým nasadil už v Barceloně, se podaří vyladit.

Esteban Gutiérrez si ve středu v rámci testů v Barceloně, které následovaly po nedělní Velké ceně Španělska, poprvé vyzkoušel letošní monopost Ferrari SF15-T. Italský tým přijel na Pyrenejský poloostrov s odlehčenou karoserií, pomocí které se snažil snížit ztrátu na Mercedes. V závodě si ale novou variantu vyzkoušel jen Sebastian Vettel, Kimi Räikkönen se vrátil k původnímu řešení.

Gutiérrez ve středu nové řešení znovu testoval, aby tým zjistil, proč zatím nepřineslo očekávaný pokrok. Mexičan nové variantě věří, ale upozornil, že nastavení je třeba optimalizovat. „Nový balíček je lepší, mohli jste to vidět už v závodě,“ připomněl Mexičan, že Vettel dojel do cíle dvě příčky před Räikkönenem. „Potvrdili jsme si, že byly určité potíže s nastavením. Byla to jedna z věcí, kterou test ukázal.“

Bývalý jezdec Sauberu dále připomněl, že maranellskému týmu nepomohla ani charakteristika okruhu v Montmeló. „Barcelona je velmi ošemetná trať s vysokými teplotami. S denní dobou se velmi mění. Je těžké říct, jaká byla výkonnost vozu, protože si myslím, že pneumatiky byly pro tuto trať trochu tvrdé. Monako bude zcela jiné, uvidíme, jak se tam bude vůz chovat,“ zhodnotil.

Ze své první zkušenosti v letošním monopostu byl účastník 38 velkých cen nadšený. „Je to skutečně působivé, pocity jsou pozitivní. Chování vozu je velmi odlišné od toho, na co jsem byl zvyklý. Jsem velmi vděčný. Cítil jsem, jak se všichni v týmu těší, až budu vůz testovat, protože jsem v Maranellu strávil hodně času a zkoušel si vůz v simulátoru. Teď bude zajímavé přenést data do simulátoru a pomoci s vývojem,“ těší se.

 

Diskuse k článku

Napsat komentář