Force India coby spolehlivý a kvalitní tým

Nico Hülkenberg přiznal, že po nevydařených závodech v Rusku a USA přineslo Mexiko velkou úlevu, ale pořád je co zlepšovat. Na začátku roku se Force India celkem trápila, ale po nasazení vylepšeného monopostu prokázala dobrou formu. Bohužel Nica Hülkenberga provázela v posledních závodech smůla, musel odstoupit ve třech z posledních čtyř. V Singapuru to bylo…

2 Štítky: Force India Nico Hülkenberg Zveřejněno 5. 11 2015 — Marie Tomšíková

Nico Hülkenberg přiznal, že po nevydařených závodech v Rusku a USA přineslo Mexiko velkou úlevu, ale pořád je co zlepšovat.

Na začátku roku se Force India celkem trápila, ale po nasazení vylepšeného monopostu prokázala dobrou formu. Bohužel Nica Hülkenberga provázela v posledních závodech smůla, musel odstoupit ve třech z posledních čtyř. V Singapuru to bylo po kolizi s Massou, dále v Rusku s Ericssonem a v Singapuru si poškodil přední křídlo v souboji s Ricciardem. Navíc, v Rusku jeho týmový kolega Sergio Pérez získal třetí místo. Skutečný potenciál nového auta se měl projevit kolem GP Singapuru, ale až v Mexiku se oba piloti Force Indie dokázali dostat do bodované desítky.

“V poslední době jsem neměl dobrý pocit ze závodů, ale v Mexiku přišel zlom. Myslím, že tady jsme konečně ukázali náš skutečný potenciál. Pár závodů jsem měl opravdu smůlu a bylo to pro mě obtížné období, ale teď mohu říct, že jsem šťastný. V Mexiku jsem odvedl perfektní práci.”

Hülkenberg startoval v desátého místa, ale nakonec se dostal na sedmou pozici. Získal tak cenné body do Poháru konstruktérů, kde se Force India nachází na pátém místě a těší se náskoku 41 bodů na Lotus.

“Z auta jsem nemohl dostat lepší výsledek, takže mohu být spokojený. Měl jsem trochu štěstí při výjezdu Saftey caru, ale měli jsme dobrou rychlost a dokázali jsme konkurovat ostatním týmům. Největší problémy jsme měli s vysokou teplotou brzd, z tohoto pohledu to byl velmi náročný závod.”

Vedení Force Indie vede jednání s firmou Aston Martin o převzetí týmu.

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of United States, #27 Nico Hulkenberg (GER, Sahara Force India F1 Team), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Diskuse k článku

Napsat komentář