Ferrari s novým motorem hodně pokročilo. Lepší je výkon i spolehlivost, tvrdí šéf stáje Haas

Podle šéfa týmu Haas, Güenthera Steinera, Scuderia přes zimu výrazně vylepšila svůj motor. Tým, který letos absolvuje druhou sezonu v F1, si pochvaluje zejména dobrý výkon a skvělou spolehlivost pohonné jednotky Ferrari. I Ferrari samotné má zatím po prvním týdni testů v Barceloně všechny důvody ke spokojenosti, když ve všech čtyřech dnech ukazovalo velmi dobrou rychlost…

Štítky: Ferrari Haas Zveřejněno 6. 03 2017 — Šimon Trantina

Podle šéfa týmu Haas, Güenthera Steinera, Scuderia přes zimu výrazně vylepšila svůj motor. Tým, který letos absolvuje druhou sezonu v F1, si pochvaluje zejména dobrý výkon a skvělou spolehlivost pohonné jednotky Ferrari.

I Ferrari samotné má zatím po prvním týdni testů v Barceloně všechny důvody ke spokojenosti, když ve všech čtyřech dnech ukazovalo velmi dobrou rychlost a dokázalo se dostat i na špičku pořadí. Jeho motor navíc nepostihly žádné poruchy, což může být pro Haas, který byl v roce 2016 sužován technickými potížemi i v oblasti pohonné jednotky, velmi pozitivním znamením.

„Od Ferrari máme motor a převodovku a měli jsme bezproblémový první týden testů s jedním motorem, vůbec nebylo potřeba jej měnit. Měli jsme dvakrát potíže s elektronikou, ale to nebylo nic vážného. Podle mě odvedli skvělou práci, když přišli s úplně novým motorem, který je tak spolehlivý. Pokud se podíváte, jaké problémy mají ostatní, a to nejde o žádné začátečníky, uvidíte, čeho Ferrari dosáhlo. V porovnání s minulým rokem pokročilo hodně, a to je moc dobré,“ říká Steiner.

FIA objasnila pravidla o zavěšení. Už nejsou žádné šedé zóny, říká šéf týmu Haas Steiner

Přestože některé týmy při testování nevěnovaly pozornost čisté rychlosti, zatím to vypadá, že střed pole bude hodně vyrovnaný. Na základě prvních výsledků testů lze očekávat, že Haas se do této společnosti dostane, týmový šéf však varuje, že na podobné prognózy je zatím příliš brzy.

„Myslím, že jsme udělali krok kupředu, ale nemůžu zatím říci, jak velký je. Máme radost, zbývá ale ještě hodně práce a nevíme, jaký krok udělali ostatní. Toto období je velmi matoucí, podle pneumatik odhalíte zájmy jiných, s množstvím paliva je to však mnohem těžší. Věříme tomu, že budeme ve středu pole. Budeme však na jeho konci, nebo vpředu? Zatím nevíme, ale doufám že budeme uprostřed více než loni.“

Čtěte dále: McLaren uznává: Situace není dobrá, nezdařené testy ovlivní start sezony

U Haasu i Ferrari vládne spokojenost, bude tomu tak i po prvním závodě v Austrálii?

U Haasu i Ferrari vládne spokojenost, bude tomu tak i po prvním závodě v Austrálii?

 

Diskuse k článku

Napsat komentář