Ferrari ve Spa polité studenou vodou

Všeobecně se předpokládalo, že Scuderia ve Spa pěkně prožene piloty Mercedesu. V kvalifikaci se však rudí prali hlavně sami se sebou.

2 Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Sebastian Vettel Zveřejněno 22. 08 2015 — Michal Mikoláš

Všeobecně se předpokládalo, že Scuderia ve Spa pěkně prožene piloty Mercedesu. V kvalifikaci se však rudí prali hlavně sami se sebou.

Sebastian Vettel po kvalifikaci neskrýval své rozčarování. Po zaváhání v poslední zatáčce zajel až devátý nejrychlejší čas a na osmou startovní příčku se vyhoupl až po penalizaci udělené Romainu Grosjeanovi. Není tajemstvím, že rychlá trať ve Spa zvýhodňuje vozy osázené silnými motory Mercedes, Vettel ale i tak patřil k hlavním favoritům na umístění ve druhé řadě. Jenže mu nebylo přáno, i bez zmiňované chyby by se do první trojky nevešel. Výmluvy na motor čtyřnásobný šampion zavrhuje. Kde tedy maranellští udělali chybu?

„Moje kolo bylo v pohodě, tedy až na poslední zatáčku, kde jsem byl příliš široký a nepovedl se mi výjezd. Ztratil jsem hodně času, kolem dvou desetin. Na třetí místo by to sice nestačilo, ale určitě by to odpovídalo lepší než deváté příčce. Tahle chyba mě přišla draho, nejsem se sebou spokojený.

Nemyslím si, že výsledky kvalifikace lze připisovat pouze motorům. Řekl bych, že jsme se po této stránce hodně zlepšili, naše maximální rychlost je slušná. To se bude hodit zítra, protože na téhle trati se dá předjíždět.

Řekl bych, že jsme rychlejší než soupeři před námi. Nechme se překvapit, jak to vyjde. Chceme se posunout výš. Je škoda, že jsme na začátku Q2 přišli o Kimiho,“ prohlásil Vettel.

Iceman se po kvalifikaci zmohl na motivační řeč, ve které vyjádřil svou jistotu ohledně zlepšení situace v závodě. Aby také nebyla lepší, čtrnáctá příčka ve Spa skutečně není tím, co bychom od Räikkönena očekávali. Abychom Finovi nekřivdili, musíme dodat, že hlavním viníkem je problém s tlakem oleje. Než však Räikkönen zabředl do šlamastyky s olejem, jezdil podobné časy jako kolega Vettel, a tak není hříchem očekávat, že ani on by se nedokázal s Mercedesem měřit.

Pro fanoušky Ferrari je mrzutý hlavně fakt, že si oba jezdci nemohli vynachválit chování svých vozů, avšak nedokázali vysvětlit jejich nedostatečnou rychlost. Načínáme druhou půlku sezony, Ferrari je v bojích o Pohár konstruktérů pevně usazeno na druhém místě. V Belgii to ale vypadá, že forma Ferrari z uplynulých měsíců, kdy se Vettelovi a spol. při troše štěstí dařilo Mercedesy když ne porazit, tak alespoň pořádně potrápit, mírně zakrněla a připomíná spíše nejisté výkony z posledních několika sezon. Výkony, které v konečném důsledku vyhnaly Alonsa z týmu.

 

Diskuse k článku

2 komentáře: “Ferrari ve Spa polité studenou vodou”

  1. Tomáš Richtr napsal:

    Jdu to do toho 😉

  2. alberto.ascari napsal:

    Můžeme jen doufat, že si hráli se setupem na déšť a proto tolik Vettelových chyb a podivného/neobvyklého chování vozu. O dvacku, že Kimi zítra dá FL. 😀

Napsat komentář