Ecclestone: Plán Caterhamu je katastrofální, nic nepochopili

Berniemu Ecclestonovi se ani trochu nelíbí veřejná sbírka, kterou uspořádal Caterham, aby získal finance na účast v posledním závodě sezóny.

2 Štítky: Bernie Ecclestone Caterham Zveřejněno 8. 11 2014 — Jan Pastorek

Berniemu Ecclestonovi se ani trochu nelíbí veřejná sbírka, kterou uspořádal Caterham, aby získal finance na účast v posledním závodě sezóny.

Insolvenční správce chce touto sbírkou získat pro tým potřebných 80 miliónů korun.

„Podle mě je to katastrofa. My nechceme žebrácké misky. Pokud si někdo nemůže dovolit být ve formuli 1, musí si najít něco jiného,“ komentoval Ecclestone. „Pokud si nebudu moct dovolit při pokeru hru, zabijí mě a musím pryč.“

Podle šéfa formule 1 jde o elementární počty, které nejen Caterhamu nedochází.

„Problém je, že to nepochopili. Lidé chtějí vyhrávat, všechny týmy tady chtějí vyhrávat. Některé týmy mají víc peněz a utrácí je. Když jsem já měl před pár lety tým, vlastně před pár stovkami let, řídil jsem ho podle toho, kolik jsme mohli utratit, a vyhráli jsme šampionát. To oni nedělají. Zdá se, že nechápou, že někdo bude poslední.“

Chyba podle Ecclestona není ve finančním modelu formule 1.

„Mají (týmy) smlouvy do roku 2020. Přesně vědí, jaké jsou podmínky. Takže své byznysy musí řídit podle příjmů, které mají. Pokud utrácejí víc, než dostanou, není to dobrý způsob, jak vést byznys,“ dodal.

Podle šéfa formule 1 majitelé sportu týmům nic nepřidají, jedinou možností je změna způsobu přerozdělování podílu, který dostávají. Jinými slovy by se musely větší stáje vzdát část svých odměn ve prospěch těch menších.

Diskuse k článku

Napsat komentář