Dramatickou bitvu GP Kanady vyhrál Hamilton

Sedmý závod letošní sezony přinesl dramata, bojovalo se až do konce závodu. O všem rozhodla až sporná penalizace.

4 Štítky: GP Kanady Zveřejněno 9. 06 2019 — Jiří Košta

Start závodu proběhl v klidu, jediným problémem byl náraz Alexandra Albona, který si urazil přední křídlo o Antonia Giovinazziho.

V desátém kole se zadní pravé kolo vylomilo jezdci McLarenu Landu Norrisovi. Norris pravděpodobně někde přejel tvrději obrubník.

Nejzásadnějším momentem ale byl souboj mezi Lewisem Hamiltonem a Sebastianem Vettelem o vítězství. Vettel zastavil v boxech dříve, takže se vrátil před Hamiltonem téměř o pět vteřin. Pilot Mercedesu Vettela postupně dotáhl a bojoval.

Vettel udělal chybu a vyjel mimo trať v šikaně, při návratu na trať málem srazil Hamiltona za cenu toho, že svojí pozici udržel.

Pilot Ferrari si poté dokázal budovat na Hamiltona menší náskok. Za tento manévr ale dostal Vettel pětivteřinovou penalizaci, která rozhodla o výsledku závodu.

Vítězem se tak stal Hamilton, druhý byl Vettel a třetí Leclerc.

Diskuse k článku

4 komentáře: “Dramatickou bitvu GP Kanady vyhrál Hamilton”

 1. Mansell napsal:

  Přiznám, že jsem spíše fanda RB, ale to není podstatné, tohle rozhodnutí diskvalifikace je velice kontroverzni a spíše mám pocit, že FIA jde na ruku Mercedesu, ale konce koncu max se zas nebudu nějaký čas dívat na F1

 2. Honza.Beran napsal:

  Nejsem fanoušek Vettela a to hlavně kvůli “multi21”.
  Ale dnes se stávám haterem FIA.

 3. Zeleenda napsal:

  Nadpis článku měl být: přes dramatickou bitvu bylo vítězství komisaři fia uděleno Hamiltonovi. Jinak jsem znechucen a rozhodně nejsem sám, kam až se F1 dostala

 4. Paule napsal:

  Nefandím ani Mercedesu ani Ferrari, ale tohle bylo fakt proti zájmu všech. Potencionálně jsme mohli koukat na dalších 20 kol boje o první místo….

Napsat komentář