Dennis: Zájem o ostatní jezdce nemusí znamenat změnu u McLarenu

Šéf skupiny McLaren Ron Dennis zopakoval, že mapování možností všech předních jezdců nemusí znamenat hrozbu pro Buttona a Magnussena.

Štítky: McLaren Ron Dennis Zveřejněno 6. 09 2014 — Jan Pastorek

Šéf skupiny McLaren Ron Dennis zopakoval, že mapování možností všech předních jezdců nemusí znamenat hrozbu pro Jensona Buttona a Kevina Magnussena.

Alonso, Vettel nebo Hamilton jsou jména, o která se McLaren zajímá. Podle Dennise se jedná o přirozený postup při plánování jezdecké sestavy. „Prvním krokem, který musíte udělat, je si zjistit, kdo je dostupný,“ vysvětloval.

A dostupní můžou být i jezdci, kteří jsou na první pohled pod smlouvu, protože uvolnit je může nesplněná výkonnostní klauzule. Nebo jiné věci, jako třeba napětí u Mercedesu. „Všichni si dokážeme představit řadu scénářů, které by jednoho z těch jezdců dostaly na konci roku na trh,“ pokračoval Dennis.

„To neznamená, že automaticky budeme o toho jezdce usilovat, nebo o jakéhokoliv jiného, že bychom ho upřednostnili před tím, co máme.“

Jinými slovy jezdecká sestava McLarenu může příští rok zůstat stejná, i když její potvrzení tým nezvykle oddaluje.

„Snažíme se zjistit, kdo je dostupný, pak se rozhodnete, a možná tím rozhodnutím bude nedělat změnu. A to proto, že při vstupu do vztahu s Hondou mají obrovskou hodnotu stabilita a hluboké znalosti celého plánu. A loajalita je pro mě také velmi důležitá,“ dodal šéf skupiny McLaren.

Diskuse k článku

Napsat komentář