Chystá se masivní vylepšení motoru Honda pro závod v Belgii?

Japonský výrobce plánuje použít všechny zbylé vývojové žetony na úpravy pohonné jednotky, které nasadí v belgickém závodě. Ten se bude konat na konci srpna. S tímto bezpochyby zajímavým tvrzením přišel německý Auto Motor und Sport, kterému informaci údajně sdělil nejmenovaný inženýr týmu. Agregát Hondy podle něj bude po vylepšení schopný vyrobit více energie, takže se dá tušit,…

1 Štítky: Pohonné jednotky Zveřejněno 23. 05 2016 — Lukáš Štěrovský

Japonský výrobce plánuje použít všechny zbylé vývojové žetony na úpravy pohonné jednotky, které nasadí v belgickém závodě. Ten se bude konat na konci srpna.

S tímto bezpochyby zajímavým tvrzením přišel německý Auto Motor und Sport, kterému informaci údajně sdělil nejmenovaný inženýr týmu. Agregát Hondy podle něj bude po vylepšení schopný vyrobit více energie, takže se dá tušit, že se japonský výrobce zaměřuje hlavně na rekuperační systémy.

Nicméně Honda plánuje i vylepšení v dohlednější době. To by měla představit už v Kanadě, kde by McLarenu mělo pomoci i nové palivo. Do té doby bude britská stáj muset ještě přetrpět Monako.

I když slovo přetrpět možná není to správné. Tým si podle slov svého šéfa Erica Boulliera věří a své šasi řadí k nejlepším v poli. McLaren by tak v Monaku, kde je výkon motoru až druhořadým klíčem k úspěchu, mohl zajet solidní výsledek.

„Teoreticky je pro nás Monako nejlepší okruh ze všech,“ potvrdil tuto teorii Fernando Alonso, který využil volný víkend k návštěvě závodu MotoGP v italském Mugellu.

Pro příští rok pak Honda plánuje zcela novou pohonnou jednotku, ve kterém opustí od konceptu turba umístěného uvnitř V prostoru spalovacího motoru.

Čtěte dále: Honda jde koncepčně špatným směrem

Rezervní pilot McLaren, Belgičan Stoffel Vandoorne, vyjel pro tým první letošní body. A právě pro závod v Belgii by tým měl dostat notně upravený motor

Rezervní pilot McLarenu, Belgičan Stoffel Vandoorne, vyjel pro tým první letošní body. A právě pro závod v Belgii by tým měl dostat notně upravený motor

Diskuse k článku

Napsat komentář