Button: Příběh předchůdce Mercedesu, týmu Brawn, je téma na film

Jenson Button se nechal slyšet, že éra týmu Brawn by stála za zfilmování. Současně mu ale vadí neustálé srovnávání úspěchu jeho bývalé stáje se současnou dominancí Mercedesu. Brit se v minulosti také vyjádřil o tom, že formule 1 bezpodmínečně potřebuje tým, který by mohl rovnoměrně bojovat se Stříbrnými šípy. Button získal svůj jediný mistrovský titul právě…

Štítky: Brawn GP Jenson Button Mercedes Zveřejněno 1. 09 2016 — Šimon Trantina

Jenson Button se nechal slyšet, že éra týmu Brawn by stála za zfilmování. Současně mu ale vadí neustálé srovnávání úspěchu jeho bývalé stáje se současnou dominancí Mercedesu. Brit se v minulosti také vyjádřil o tom, že formule 1 bezpodmínečně potřebuje tým, který by mohl rovnoměrně bojovat se Stříbrnými šípy.

Button získal svůj jediný mistrovský titul právě s týmem založeným pozdějším šéfem Mercedesu Rossem Brawnem v roce 2009. Dosáhl jej hlavně díky skvělému startu do sezony, když zvítězil v šesti z prvních sedmi závodů. Poté zdaleka nedosahoval takových výsledků kvůli nástupu Red Bullu, díky velkému náskoku si však vedení až do konce roku udržel.

Mezi Mercedesem a svým bývalým týmem však patnáctinásobný vítěz Grand Prix  nevidí žádné srovnání. „Nemám rád, když lidé srovnávají Brawn s Mercedesem. Mercedes je plně tovární tým, který je hodně napřed před ostatními, vyhrávají téměř každý závod. S Brawnem to bylo jiné, vyhráli jsme sice hodně závodů na začátku sezony, ale pak výkony upadaly. Navíc jsme nezískali výher v kvalifikaci. Mercedes má již třetím rokem absolutně nejlepší auto, takže není co porovnávat,“ říká Button.

Tým Brawn GP strávil ve formuli jen jeden rok, takže je obdivuhodné, že během pouhého ročníku dokázal získat jak Pohár konstruktérů, tak titul mistra světa v šampionátu jezdců. Podle Buttona je tento fakt neuvěřitelný, zvlášť když tým vzešel z pozůstatků Hondy, která F1 na konci roku 2008 opustila.

„Pokud někdo udělá další film o formuli 1, mohlo by to být o Brawnu. Všem se líbí příběhy malých týmů, které bojují o vítězství. Je to hotová pohádka, od stavu, kdy tým téměř neexistoval, do vítězství v několika závodech během pár měsíců je skvělý počin. Mám to štěstí, že jsem dostal svoje vítězné auto. Celkem byly vyrobeny tři, jedno další má Ross Brawn a druhé Mercedes. Je v něm motor, je to normální funkční osmiválcový vůz formule 1, ale stálo by asi padesát tisíc liber ho rozjet.“

Čtěte dále: Button je na pochybách: Nevím, jestli F1 ještě potřebuji ve svém životě

Tito dva již zřejmě ve formuli 1 síly nespojí, Ross Brawn totiž nejeví zájem o návrat.

Tito dva již zřejmě ve formuli 1 síly nespojí, Ross Brawn totiž nejeví zájem o návrat.

Diskuse k článku

Napsat komentář