Button musí přehodnotit cíle

Před startem sezony usiloval o stupně vítězů. Tento sen je nyní ještě dále.

Štítky: Fernando Alonso Honda Jenson Button McLaren Zveřejněno 26. 08 2015 — Josef Nekvinda

Jenson Button měl před začátkem sezóny ambiciózní cíl, dostat se na pódium. Po víkendu ve Spa je ale tento „sen“ ještě více nedostižitelný.

Tatam je Velká cena Belgie a neznámo kde jsou i předsezónní očekávání týmu McLaren. Právě ve Spa se měl tým z Wokingu předvést v novém světle, nestalo se. Do závodu vyrážely oba vozy s úplně novými, notně vylepšenými, pohonnými jednotkami a právě ty měly McLareny přiblížit k první desítce v celkové klasifikaci nedělního závodu, potažmo vylepšit postavení v poháru konstruktérů. Tam McLarenu patří až předposlední devátá pozice za sedmnáct mistrovských bodů a za nimi už je pouze Manor.

Velký díl viny na tomto nelichotivém umístění nese spolehlivost vozu MP4-30. Progres jsme sice mohli zaregistrovat ve Velké ceně Maďarska, kde Fernando Alonso letos uzmul největší porci bodů za páté místo. Ve Spa už ale oba mistři světa opět pohlíželi realitě do tváře a od lídra závodu dostali celé jedno kolo. Přitom Jenson Button měl před začátkem sezóny velmi ambiciózní cíl, dostat se na stupně vítězů.

„Pro nás určitě největší příležitostí bude závod v Singapuru. Je to pomalá trať se spoustou pomalých zatáček, ve kterých jsme silní. Tam bychom měli posbírat asi nejvíce bodů v této sezóně,“ prohlásil sebevědomě Button.

„Ať se nám to ale povede nebo ne, musíme zůstat v klidu a plně soustředit své síly do nadcházející sezóny. Zbývající závody pak můžeme využít k testování nových komponent. Naší největší slabinou je výkon motoru, ale bojujeme i s dynamikou vozu a s tím související přilnavostí,“ dodal bývalý mistr světa na adresu svého monopostu.

Diskuse k článku

Napsat komentář