Button bude v závodě spoléhat na dobře zvolenou strategii

McLaren vybojoval v kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska 2014 šestou pozici v podání Kevina Magnussena a místo dvanácté v podání Jensona Buttona.

1 Štítky: Jenson Button Kevin Magnussen McLaren Zveřejněno 21. 06 2014 — Zuzana Kulichová

McLaren vybojoval v kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska 2014 šestou pozici v podání Kevina Magnussena a místo dvanácté v podání Jensona Buttona.

Jenson Button, mistr světa z roku 2009, vyjel v kvalifikaci na Grand Prix Rakouska 2014 dvanáctou pozici. Díky penalizaci Sergia Péreze se však Brit posune při startu do zítřejšího závodu na místo jedenácté.

„Kdyby bývala dobře proběhla poslední série kol, mohl jsem stát v první desítce,“ řekl Button v rozhovoru pro Sky Sports. „Obecně vzato ale není všechno zas až tak špatné. Vybojoval jsem jedenáctou pozici, takže můžu startovat na nové sadě pneumatik a získat tak nějaká místa díky strategii. To několikrát pomohlo Force Indii, takže uvidíme, jestli to tentokrát bude fungovat i u nás.

Na trati, jako je tato, nikdy nevíte, jak se bude situace vyvíjet, ale v podstatě jediné místo, kde se dá předjíždět, je na hlavní rovince,“ vysvětlil pilot McLarenu.

Kevin Magnussen sice vybojoval šestou pozici na startu do Velké ceny Rakouska 2014, není s ní však úplně spokojený. „Kdyby dneska bylo všechno perfektní, myslím, že jsme mohli být v nejlepší pětce. V poslední zatáčce závěrečného kola v Q3 jsem udělal malou chybu, ale i tak jsem rád za to, jak dnešek probíhal. Myslím, že i celý tým může být spokojen, rozhodně děláme pokrok, teď ho tedy jen musíme udržet.

Je příjemné vidět startovní pole trošku víc promíchané. Docela mě překvapuje, že byl odstup za Mercedesem tak těsný, a je hezké vidět Williams na pole position. Když se podíváme na zítřek, nejsem si jistý, jestli bude naše závodní rychlost tak silná jako ta dnešní kvalifikační. Uděláme ale všechno, co bude v našich silách,“ dodal.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Button bude v závodě spoléhat na dobře zvolenou strategii”

  1. Rendy napsal:

    Kevin by mohl aspoň tu 6 pozici udržet a Jenson by v první 10 také mohl dojet. 🙂 Go McLaren…

Napsat komentář