Hamilton netuší, co bylo příčinou jeho krachu

Pro britského pilota Mercedesu skončila kvalifikace na Velkou cenu Rakouska hotovou noční můrou. V závěrečných bojích o pole position nedokázal zajet jediné měřené kolo a do závodu odstartuje až jako desátý.

4 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 21. 06 2014 — Tomáš Bohuslav

Pro britského pilota Mercedesu skončila kvalifikace na Velkou cenu Rakouska hotovou noční můrou. V závěrečných bojích o pole position nedokázal zajet jediné měřené kolo a do závodu odstartuje až jako devátý.

Dosavadní průběh závodního víkendu naznačoval, že o první místo na roštu si to mezi sebou opět rozdají jezdci týmu z Brackley Lewis Hamilton a Nico Rosberg. Nakonec však sobotní souboj s časem dopadl naprosto jinak. Z pole position se radoval poněkud překvapivě Felipe Massa, zatímco jeho týmový kolega Valtteri Bottas skončil druhý.

Až na zcela opačném konci první desítky figurovalo jméno Lewise Hamiltona. Ten se nejprve během svého úvodního pokusu v Q3 dopustil jezdecké chyby, když v osmé zatáčce vyjel mimo trať, což sportovní komisaři považovali za nefér výhodu a jeho čas mu záhy odebrali. V tom druhém se pak Angličanův monopost dostal v zatáčce číslo dvě do hodin, v důsledku čehož zavlály nad okruhem ve Spielbergu žluté vlajky a kvalifikace tak pro něj skončila.

Na dotaz, zda může popsat, co se při zmíněném incidentu odehrálo, Hamilton odpověděl: „Opravdu nemůžu. Prostě jsem se roztočil.“

„Dupnul jsem na brzdy a zablokoval zadní kola. Opravdu si nejsem jistý (tím, co se stalo) – musíme se podívat na data.“

Navzdory dnešnímu nezdaru však bude do nedělního klání vstupovat s hlavou vztyčenou. „Jsem OK, zítra to bude dlouhý závod. Není tu mnoho zatáček, ale jsou tu dlouhé rovinky a my máme nejlepší motor, takže doufejme, že se budeme schopni propracovat nahoru,“ dodal Hamilton.

Čest Mercdesu tak musel třetím místem zachraňovat týmový kolega Nico Rosberg, i on měl však ke spokojenosti vcelku daleko.

„Abych byl upřímný, moje kolo se nesešlo tak úplně perfektně dohromady,“ přiznal Němec. Také jsem něco ztratil kvůli těm Lewisovým hodinám. (Kvůli žlutým vlajkám) musíte zpomalit o dvě až tři desetiny vteřiny na kolo. Nebylo by možné vylepšit svůj čas. To mě dnes rozhodně něco stálo, ale tak to zkrátka je.“

Zároveň Rosberg dodal, že forma týmu z Grove jej poněkud zaskočila: „Rozhodně jsem neočekával, že dnes budou williamsy přede mnou. Odvedli skvělou práci. Pro zítřejší start je třetí místo OK, těším se na to.“

Diskuse k článku

4 komentáře: “Hamilton netuší, co bylo příčinou jeho krachu”

 1. MrMraz napsal:

  Tomáš Richtr:
  Tak prý auto bylo v pořádku.

  Lewis asi nejspíš nebude v dokonalé psychické pohodě. Chtěl si s Nicem hrát na psychologickou válku, věříc, že svého soka v této disciplíně smázne, ale ke svému velkému překvapení záhy zjisti, že akorát píchl do vosího hnízda. Hamíkovo snažení se ukazuje jako zcela neúčinné, a naopak je to Rosberg, kdo ukazuje pořádně tvrdé lokty, a psychickou pohodu.
  Nebudu lhát. Současná situace se mi opravdu líbí. 😀

 2. Tomáš Richtr napsal:

  Tak prý auto bylo v pořádku.

 3. supitko napsal:

  Nejsem žádný odborník, ale podle mě to byla nějaká technická závada. Jen tak by se mu ty zadní kola nezablokovala.

 4. frantin napsal:

  Jak to tak vypadá, tak Hamík se snažil projet zatáčku soutěžáckým stylem, ale nějak to nezvládl.

Napsat komentář