Boullier: Důležitá je víra ve vítězství

Závodní ředitel McLarenu upozornil, že nejdůležitější je správný přístup zaměstnanců a víra, že McLaren může s Hondou vyhrát už první závod.

Štítky: Eric Boullier Honda McLaren Zveřejněno 21. 12 2014 — Filip Fikejz

Závodní ředitel McLarenu upozornil, že nejdůležitější je správný přístup zaměstnanců a víra, že McLaren může s Hondou vyhrát už první závod.

McLaren pro příští sezonu obnovil partnerství s Hondou, které v letech 1988 až 1992 přineslo čtyři jezdecké i konstruktérské tituly. K mistru světa z roku 2009 Jensonu Buttonovi angažoval šampióna z let 2005 a 2006 Fernanda Alonsa.  Slavný tým má nyní za sebou dvě sezony bez vítězství. Závodní ředitel McLarenu Eric Boullier zdůrazňuje, že tým musí ve vítězství věřit.

První test šestiválcových turbomotorů Honda v Abú Dhabí dopadl neslavně, vůz měl problém absolvovat měřené kolo. Šéf týmu Ron Dennis přesto věří, že McLaren může znovu dominovat už v první sezoně. Boullier upřesňuje, že je důležité ve výhru věřit.

„Nejdůležitější je, aby měl každý, kdo tu pracuje, správný přístup. To znamená uvěřit, že bychom mohli vyhrát hned první závod. Uděláme pro to maximum a překonáme všechny překážky. To je jasný přístup a Fernando s Jensonem za volantem zajistí, že skutečně překonáme všechny překážky,“ věří Boullier.

Boullier považuje spojení McLaren-Honda za jeden tým. „To je velmi důležité. Myslím, že dva mistři světa jsou velká výhoda. A nejlepší je, pokud se na to každý bude dívat pozitivně. Přesvědčili jsme Fernanda, aby se k nám připojil a ukončil kontrakt s Ferrari o dva roky dříve, to pro mě hodně znamená, věří v to, co budujeme. Myslím, že McLaren-Honda bude vítězné partnerství,“ očekává francouzský manažer.

„S týmovým duchem jsem teď velmi spokojen. Naše závodní kultura vzkvétá, naším prvním úkolem bylo ujistit se, že všechna oddělení fungují správně. Všechny součásti teď mají správný přístup a ten se stále zlepšuje,“ hodnotí.

Na odstranění problémů z testování pracovali lidé z Hondy i McLarenu. „Velmi tvrdě pracovali, aby vše odhalili. Připravili plán jak vše napravit. Část už byla opravena, teď probíhají diagnostické testy, abychom vše ověřili. Nejednalo se o jediný problém, byly to potíže s hardwarem, které pochopitelně způsobily špatný softwarový kód. Takže nejdříve musíme vyřešit, co bylo špatně v hardwaru, potom můžeme opravit software,“ vysvětlil.

Boullier zatím nepotvrdil, jaký bude další testovací program McLarenu a kdy za volant poprvé usedne Alonso. „Nevím, kdo bude řídit auto, uvidíme – možná, možná ne,“ řekl Francouz neurčitě. „Ještě jsme se nerozhodli. Musíme vyřešit všechny problémy a ujistit se, že se to podařilo. Až potom, na začátku ledna, uvidíme, co budeme dělat.“

 

Diskuse k článku

Napsat komentář