Anketa: Jak hodnotíte počínání Lewise Hamiltona v Abú Dhabi?

Poslední závod sezony přinesl v samém závěru značnou vlnu kontroverze. Lewis Hamilton úmyslně brzdil svého kolegu Nika Rosberga, aby umožnil soupeřům se Rosbergovi a přiblížit a tím zvýšil své šance na titul. Brit tak učinil i přes opakující se varování Mercedesu, aby zrychlil. My se vás tak ptáme, zda podle vašeho názoru bylo počínání Hamiltona…

13 Štítky: Anketa Lewis Hamilton Zveřejněno 29. 11 2016 — Lukáš Štěrovský

Poslední závod sezony přinesl v samém závěru značnou vlnu kontroverze. Lewis Hamilton úmyslně brzdil svého kolegu Nika Rosberga, aby umožnil soupeřům se Rosbergovi a přiblížit a tím zvýšil své šance na titul. Brit tak učinil i přes opakující se varování Mercedesu, aby zrychlil. My se vás tak ptáme, zda podle vašeho názoru bylo počínání Hamiltona v pořádku.

banner_hunt

Níže nabízíme některé argumenty hovořící pro i proti Hamiltonovi.

Pro:
1) Hamilton vedl závod a měl plné právo určovat takové tempo, jaké uznal za vhodné
2) Svojí jízdou nikoho neohrozil, nedošlo k žádné nehodě ani jinému incidentu
3) Bojoval o titul, v takové situaci lze pochopit, že se snažil využít každé možnosti
4) Mercedes už měl jistý Pohár konstruktérů, a tak vlastně o nic nešlo. Navíc Rosberg jej mohl předjet, kdyby chtěl

Proti:
1) Hamilton se veřejně postavil proti svému týmu
2) Ohrozil Rosberga a potenciálně i celý Mercedes, kdyby Vettel dokázal předjet oba jeho vozy
3) Jeho jízda neměla nic společného se závoděním, pilot má jet vždy na plno
4) Pomalá jízda potenciálně zvyšovala riziko hromadné kolize

Schvalujete pomalejší Hamiltonovu jízdu v GP Abú Dhabi '16 jako oprávněnou?

Čtěte dále: Vettel se opět ocitl uprostřed boje o titul. Proč tentokrát nezaútočil?

Diskuse k článku

13 komentářů: “Anketa: Jak hodnotíte počínání Lewise Hamiltona v Abú Dhabi?”

 1. jara255 napsal:

  Matheus Archibaldus Lépe bych to nenapsal! 🙂

 2. INF_11 napsal:

  stava79 Inu mamon a sláva jsou lákavá pozlátka… Chce charakter tomu odolat (což Lewis nemá – nic proti němu)

 3. INF_11 napsal:

  LoebFan DavidWorisekWorschech 
  že každé fórum musí mít nějakého toho prudiče 😀

 4. stava79 napsal:

  Rosbergovi jsem titul přál. Ale to co předvádí Mercedes to je vážně humus. Pořád keci typu piloti můžou mezi sebou bojovat a najednou Lewisi přidej. Já se divím, že Mercedes neřekl do vysílačky Lewisi zpomal a pust Rosberga at si ten titul užije i na bedně. Lewis chtěl titul a měl šanci ho mít. Jediná šance byla dojet první a on horší než 3. Mercedes titul má tak co se do nich sere. Já být Lewisem tak bych dal spíš výpoved za tyto příkazy.

 5. Matheus Archibaldus napsal:

  Hamiltonovo počínání se mi líbilo. Osobně si myslím, že je Hamilton lepší pilot, ale jako osobnost je mi strašně nesympatický a zcela jednoznačně jsem fandil Rosbergovi. Přesto mi Lewisova taktika přišla naprosto v pořádku. Chtěl vyhrát šampionát a udělal pro to všechno, Rosberg musel čelit obrovskému tlaku, který ustál a proto je zcela zaslouženě šampion. Z pohledu diváka navíc fantastický závěr, kdy jsem poslední kola téměř nedýchal. Hamilton neposlechl pokyny týmu, tudíž kritika že strany mercedesu je pochopitelná, ale kritiku od jinud upřímně nechápu.

 6. LoebFan napsal:

  DavidWorisekWorschech pro mě je mistr Lewis. To je věta totálního zkrachovalce. Mistr je ten kdo má nejvíc bodů! Tzn Nico! Podívej se do statistik! Nějaký závod co nevyšel – to je součást hry. Je to jako když v hokeji je play-off. První vyhrál všechny zápasy – narazí na 4tého co půl zápasů prohrál – První tým je vyřazen – čtvrtý tým si dojde pro titul – čtvrtý tým má titul. A je to bez debat!!! Konec. Tečka! Kdo to nechápe, nechápe sport obecně a dívá se na to uplně zbytečně!! Nico titul – mistr zaslouženě! Získal nejvíc bodů.. okolnosti jsou uplně totálně šumák!

 7. DavidWorisekWorschech napsal:

  Počínání Lewise se mi moc líbilo bylo to zajímavé a hlavně chtěl udělat ještě něco, aby ten titul třeba získal. Řekněme si to na rovinu kdyby mu v Malaysii nehořel motor, tak by Nico nejspíš neměl šanci. Ale dal do těch zbývajících závodů vše a bojoval až do konce. Pro mě je mistr Lewis 🙂

 8. jara255 napsal:

  Obec F1 se zaobírá počínáním Lewise. Závodění není jen o rychlosti, ale i taktice. Taktizoval Lewis, jel pomalu, to jediné mu zbývalo ovlivnit závod. Nico taktizoval, nechtěl Lewise předjet, mohlo dojít ke kolizi a raději jej měl na očích před sebou. Teď hlasujte, kdo je vinen? Ani jeden, pravidla to umožňují.

 9. MiroslavZadina napsal:

  Smutný no😡😡😐😐

 10. prostcentric napsal:

  Zatím mě na tom zaujalo nejvíc to, že si na jeho chování stěžovali snad všichni s výjimkou Nica;) Ne, vážně. Nemyslím, že by na Lewisově chování v závodě bylo tentokrát něco „přes čáru“, spíš opatrně kolem ní. Ovšem z pozice týmu mi jeho chování celou sezonu přijde poněkud egoistické a očividně potřebuje ukázat, že to není on, kdo tomu šéfuje.

 11. jindrich blahovec napsal:

  LoebFan To je ten problém. Bohužel F1 není sport, ale divadlo provozované soukromou firmou za účelem vytvoření zisku. Manažerům vůbec nejde o nějaký sport, ale o peníze  – to je dovézt nejlépe obě auta jako první a druhý. A tomu odpovídá jejich jednání. Hnus.

 12. LoebFan napsal:

  Lewis udělal co musel. Nico udělal co musel. Nico z toho vyšel vítězně. Ten tlak celý víkend kdy mohl přijít jedním neštastným manévrem o celou sezonu a možná i jedinou příležitost v karieře vyhrát titul musel být nechutný! Obdivuju ho za to jak to ustál a jak si pro to dojel! Naprosto zasloužený mistr! Ham to musel zkusit – udělal to parádně.. ale nevyšlo to. Kdyby to vyšlo, měl by titul taky zaslouženě. Wolff je idiot, ale vědí už uplně všichni.. je to arogantní nácek co nemá sportovního ducha. Je jen rád že může aspon někde dělat Hitlera. Nevážím si ho vůbec v ničem. Divím se že řeší mercedes a ne nějaký manory co jim udajně šlapou na paty. 

  Shrnuto a podtrženo: Nico titul – zaslouženě! Ham parádní pokus – holt někdy vyhraješ a někdy prohraješ. Wolff – totální ostuda sportu! Jakéhokoliv.

 13. jindrich blahovec napsal:

  Argument proti: pilot ma jet vždy naplno. – hahahaha – tak proč omezujeme prutok paliva? proč omezujeme životnost pneumatik? proč tým říká jezdci, zpomal mame náskok pošetříme motor na další závod, protože máme omezený počet motorů? Neudělal nic, co není v F1 běžným standardem. Vždyť to tak všichni chtějí – myslím FIA a spol. aby se bojovalo nejen rychlostí ale i strategicky, nic jiného nedělal.
  Navíc máme pravidlo které bylo nedávno zneužito k omezení radiové komunikace –  řiči řídí auto výhradně sám – měl plné právo dělat co uznal za vhodné.

Napsat komentář