Andretti: My Američané bychom dokázali vyřešit problémy formule 1

Bývalý mistr světa Mario Andretti uvítal zájem amerických investorů o převzetí formule 1, změna by podle něj byla pozitivní.

Štítky: Mario Andretti Zveřejněno 26. 06 2015 — Jan Pastorek

Bývalý mistr světa Mario Andretti uvítal zájem amerických investorů o převzetí formule 1, změna by podle něj byla pozitivní.

Tento týden vyšlo najevo, že o koupi rozhodující podílu ve formuli 1 od CVC mají zájem investoři z USA a Kataru. Andretti si myslí, že zejména zkušenosti Američanů by formuli 1 hodně prospěly.

„Ve Spojených státech máme vůli dosahovat pokroku bez plýtvání energií ve sterilních politických debatách,“ řekl. „Na nabídce Stephena Rosse (RSE Ventures) není nic špatného, naopak, představuje solidní základ s investory, kteří chtějí, aby Grand Prix prosperovaly s použitím nového ekonomického modelu.“

Konkrétně Ross má mimo jiné zkušenosti z amerického fotbalu. Ale americké sporty obecně umějí dobře oslovit fanoušky, což by se formuli 1, která čelí klesajícímu zájmu diváků, hodilo.

„Převzetí kontroly americkými zájmy by umožnilo srovnání technických a sportovních pravidel, aby se vyřešily současné problémy,“ uvedl Andretti.

„Také by to zajistilo propagaci formule 1 ve Státech, na největším světovém trhu, tento byznys by se stal skutečně globální. Zatím je to je spekulace, ale změny a radikální evoluce by měly přijít brzy.“

Diskuse k článku

Napsat komentář