Alonso předpokládá, že v neděli bude hrát prim počasí

Pilota Ferrari by nepřekvapilo, kdyby se vedení závodu rozhodlo posunout ho na dřívější čas. Tajfun by mohl jeho konání jinak mohl zcela znemožnit.

Štítky: Fernando Alonso Ferrari Kimi Räikkönen Zveřejněno 4. 10 2014 — Michal Mikoláš

Pilota Ferrari by nepřekvapilo, kdyby se vedení závodu rozhodlo posunout ho na dřívější čas. Tajfun by mohl jeho konání v plánovanou dobu zcela znemožnit.

Fernando Alonso se zdá být v Suzuce dobře naladěn. Těžko říci, zda mu úsměv na tváři více vyčarovalo vědomí, že má jasno o své budoucnosti, či spokojenost s chováním vozu.

„Na pátém místě jsem v kvalifikaci skončil už hodněkrát. Dnes bychom se ale, myslím, měli na výsledek dívat v trochu jiném světle. Bavil jsem se, a to v rychlých i pomalých částech trati. Zatím je to velmi pozitivní víkend, mám z vozu dobrý pocit už od prvního tréninku. Bohužel na zítřek očekáváme příchod tajfunu. Vytváří to trochu napětí, protože v posledních dvou dnech jsme na mokrých pneumatikách nenajeli vůbec nic. Navíc začátek závodu na mokru všechno jen komplikuje. Momentálně nevíme, kolik deště může přijít. Můžeme se jen připravovat na obtížný závod. Suzuka je okruh, kde se snadno chybuje a dochází k incidentům i na suchu. Myslím, že v průběhu dnešního dne může ředitel závodu rozhodnout o posunutí na dřívější hodinu,“ prohlásil Alonso.

Kimimu Räikkönenovi Suzuka obvykle sedí. Tentokrát však na týmového kolegu nestačil a kvalifikoval se na desátém místě. Na vině jsou podle všeho i technické problémy.

„Dnešní výkon se nesl v duchu celého víkendu. Přestože jsem měl z vozu dobrý pocit, nepodařilo se mi vyřešit několik problémů, se kterými jsem se setkal už v pátek. V ranním tréninku nás porucha stála cenné kilometry, a nemohli jsme tak otestovat nové komponenty, což by se hodilo při volbě nastavení. Tým odvedl skvělou práci a v rekordním čase můj vůz připravil na kvalifikaci. V prvním sektoru jsem měl potíže s vyvážením vozu, kvůli čemuž jsem nemohl jet zcela naplno. Odvedl jsem dnes, co se dalo, a v závodě se zkusíme posunout dopředu,“ řekl Räikkönen.

Diskuse k článku

Napsat komentář