Alonso: Jsem smířený se dvěma tituly, ale třetí je stále mým cílem

Fernando Alonso necítí žádnou bolest při představě, že by opustil formuli 1 pouze se dvěma tituly mistra světa. Věk ho naučil upřednostňovat jiné aspekty. Například čisté závodění, které by se mohlo v plné síle vrátit následující sezonu. Španěl získal v sezonách 2005 a 2006 dva tituly s Renaultem. V roce 2010 přestoupil k Ferrari, kde…

Štítky: Fernando Alonso Zveřejněno 9. 08 2016 — Marie Tomšíková

Fernando Alonso necítí žádnou bolest při představě, že by opustil formuli 1 pouze se dvěma tituly mistra světa. Věk ho naučil upřednostňovat jiné aspekty. Například čisté závodění, které by se mohlo v plné síle vrátit následující sezonu.

Španěl získal v sezonách 2005 a 2006 dva tituly s Renaultem. V roce 2010 přestoupil k Ferrari, kde nebyl daleko od splnění svého snu. O třetí titul dvakrát přišel až v posledním závodě.

„Jsem šťastný, během celé své kariéry jsem bojoval o tituly. Ano, měl jsem několik velkých příležitostí, ale z různých důvodů to nevyšlo.”

Myslel někdy Alonso na to, že kdyby měl více štěstí, mohl překonat rekord Juana Manuela Fangia? „Ano, nejspíš. Ale má kariéra mohla skončit už v motokárách, takže vše je ideální. Pravděpodobně největším potěšením tady je úspěch. Být na stupních vítězů, vyhrávat závody nebo dokonce šampionáty.

To jsou konečné momenty štěstí. Ale pak je tady také radost z jiných věcí, které obklopují F1. Cestování mi dalo možnost navštívit země, které bych jinak neviděl. Jsem rád za všechny fantastické vedlejší účinky, které má tento sport.”

Změnil čas Alonsovy názory? „Názory se mění, to nemusíte být pilotem. Osoba v devatenácti letech je úplně někým jiným v pětatřiceti. To platí pro všechny vztahy – rodinu, přátele, přístup k týmu, pracovní postupy a samozřejmě i média. Vše se mění. Ne protože chcete změnu, ale protože vás mění život. Nemůžete uniknout.”

Alonso se možná smířil se dvěma tituly, ale rozhodně se ještě nevzdává. S novými pravidly cítí další šanci. „Příští rok se pravděpodobně vrátí vzrušení z jízdy. Monoposty budou mnohem atraktivnější a mnohem rychlejší. Další titul je konečný cíl. Usilovně na tom pracujeme. To je cíl, kterého chci dosáhnout!”

Čtěte dále: Alonsovi se nelíbí trápení Ferrari. Ke svému bývalému týmu stále chová respekt

Fernando Alonso nedávno oslavil pětatřicáté narozeniny. Šance na zisk třetího titulu mistra světa se vzdaluje

Fernando Alonso nedávno oslavil pětatřicáté narozeniny. Šance na zisk třetího titulu mistra světa se pomalu vzdaluje

Diskuse k článku

Napsat komentář