Alonso dává McLarenu ještě rok, maximálně dva!

Zdá se, že alespoň navenek Alonsův pohár trpělivosti stále nepřetekl. Na zlepšení dává týmu McLaren-Honda ještě jeden rok. Zároveň podpořil rozhodnutí McLarenu vetovat možnou dohodu Hondy a Red Bullu. Jsou před námi poslední dva závody sezony 2015. Některé týmy zaznamenaly výrazné zlepšení, jiné naopak pokles. Za největší propadák tohoto roku můžeme označit McLaren. Ambice byly…

Štítky: Fernando Alonso McLaren Zveřejněno 12. 11 2015 — Marie Tomšíková

Zdá se, že alespoň navenek Alonsův pohár trpělivosti stále nepřetekl. Na zlepšení dává týmu McLaren-Honda ještě jeden rok. Zároveň podpořil rozhodnutí McLarenu vetovat možnou dohodu Hondy a Red Bullu.

Jsou před námi poslední dva závody sezony 2015. Některé týmy zaznamenaly výrazné zlepšení, jiné naopak pokles. Za největší propadák tohoto roku můžeme označit McLaren. Ambice byly ještě před testy velice vysoké, ale první závody ukázaly krutou pravdu. Pokrok nepřichází a letos už nepřijde. O další budoucnosti britského týmu rozhodnou až další předsezonní testy, které by se měly konat koncem února a začátkem března příštího roku.

“Tato sezona byla pro celý tým hodně těžká. Když budeme kopírovat Mercedes, tak bychom se na něj mohli tak maximálně dotáhnout, ale rozhodně ne ho porazit. Některé naše myšlenky jsou opravdu unikátní a jedině tyto myšlenky nám v budoucnu umožní porážet Mercedes. Naše naděje na příští rok jsou opravdu velké. Takže pokud budeme mít špatné auto i v prvních testech, tak to pro mě bude opravdu velké překvapení.”

McLaren je zatím jediný tým, který využívá motory Honda, ale začal se o ně zajímat i Red Bull. To se samozřejmě McLarenu nelíbilo, a tak se rozhodl uplatnit právo veta. Alonso tento krok schválil a řekl, že vůči Red Bullu necítí žádnou zodpovědnost.

“Myslím, že by McLaren nebo Honda měli zůstat stranou. Red Bull se dostal do problémů sám. Nechtějí letošní motor od Ferrari, tak by asi nechtěli ani ten náš letošní pro příští sezonu. To je jejich problém, náš ne.”

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Russia, #14 Fernando Alonso (ESP, McLaren Honda), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Diskuse k článku

Napsat komentář