Räikkönen rychlý jako Vettel

Kimi Räikkönen pořád má potřebnou rychlost, v jejím využitím mu ale brání chyby.

8 Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Sebastian Vettel Zveřejněno 23. 07 2015 — Jan Pastorek

Technický ředitel Ferrari nepochybuje o tom, že Kimi Räikkönen pořád má potřebnou rychlost, v jejím využitím mu ale brání chyby.

Po příchodu k Ferrari se Vettel rychle stal vůdčím jezdcem díky svým výsledkům, týmového kolegu Räikkönena většinou poráží.

„Není rozdíl v rychlosti mezi ním a Sebem,“ řekl Allison o Finovi pro Autosprint. „Rozdíl je ten, že Sebastian nikdy, nebo téměř nikdy nedělá chyby. Nakonec letos jsme viděli jen v Bahrajnu, že dokáže chybovat.“

„Ale kromě toho víkendu prakticky neudělal žádné chyby. Na druhé straně měl Kimi pár škobrtnutí, hlavně v kvalifikacích. Řekl bych to samé, kdyby u toho byl Kimi, a myslím, že by to akceptoval. Občas stačí jen malá chyba, abyste si zkazili víkend, ale rychlost má. Kimi to ví také.“

Räikkönen v současnosti závodí nejen o výsledky, ale také o novou smlouvu s Ferrari na příští rok. Pokud ji nedostane, ve formuli 1 skončí.

Diskuse k článku

8 komentářů: “Räikkönen rychlý jako Vettel”

 1. Kuchta napsal:

  The_NooB:
  Jen doplním, že když byl Vettel pod tlakem v posledním závodě sezony (tuším rok 2012?), tak se rozklepal a skoro se složil. Jen z p*dele klika, že mu to vyšlo. Takže nejen Hamilton, ale i Vettel dělá chyby. Stačí, aby byl někdo bodově na dostřel a lehce přitlačil, a to jejich jezdecké „umění“ start – cíl se rozsype jako domeček z karet. Co zatáčka, to musel korigovat, ten pan jezdec. Nejlepší jezdec v poli? Za ty tituly s limonádou stylem start – cíl? To samé se bude říkat o Hamiltonovi za 2-3 roky, než někdo sesadí Mercedes. Tituly beru podle toho, jak moc vybojované byly. Poslední opravdu vybojované tituly pamatuji ty za Alonsa a, když se řezal s Schumim na každém metru okruhu. To byly krásné závody, kdy se v závodě byli schopni prostřídat vícekrát, než je tomu nyní za celou sezonu. Pak přišel Alonsův zkratový rok (asi mu sesazení Schumiho lehce stouplo do hlavy), Dennisovo neschopné vedení týmu a ambiciózní protekční fracíček. Kdyby se tito 3 nesešli v jedom týmu, nemusel titul spadnout do klína Icemanovi. Pak přišel Hamiltonův titul, který taky měl váhu. Ale tím to skončilo. Poté přišel Brawn a limonády společně s trendem „jak co nejvíce zku*vit F1″, a to už se jednalo pouze o to, kdo na čem jede. Tituly o ničem. Jen ten rok 2012 bych Vettelovi neupíral, i když ten poslední závod jel jako kluk v plenkách.

  No a k Raikkonenovi? Nosič vody jak za Alonsa, tak za Vettela. Ten už na titul prostě nemá. Bych ho okamžitě vypakoval a raději dosadil někoho mladšího. Talenty jsou.

  F1 byla taková vždycky titul bere ten co má nejlepší auto a to že Vettel dělal chyby před 3 lety myslíš že se nikam neposunul například letos v Kanadě šlo krásně vidět že umí předjíždět špičkově.Vettel si zaslouží říkání o oněm že je nejlepší jezdec v současnosti na startovním poli.Jinak mluvil si o Alonsovy a Schumim tak já připomenu Sebiho s Weberem ti se taky předjížděli několikrát za jeden závod.

 2. The_NooB napsal:

  Jen doplním, že když byl Vettel pod tlakem v posledním závodě sezony (tuším rok 2012?), tak se rozklepal a skoro se složil. Jen z p*dele klika, že mu to vyšlo. Takže nejen Hamilton, ale i Vettel dělá chyby. Stačí, aby byl někdo bodově na dostřel a lehce přitlačil, a to jejich jezdecké „umění“ start – cíl se rozsype jako domeček z karet. :mrgreen: Co zatáčka, to musel korigovat, ten pan jezdec. :mrgreen: Nejlepší jezdec v poli? Za ty tituly s limonádou stylem start – cíl? To samé se bude říkat o Hamiltonovi za 2-3 roky, než někdo sesadí Mercedes. Tituly beru podle toho, jak moc vybojované byly. Poslední opravdu vybojované tituly pamatuji ty za Alonsa a, když se řezal s Schumim na každém metru okruhu. To byly krásné závody, kdy se v závodě byli schopni prostřídat vícekrát, než je tomu nyní za celou sezonu. Pak přišel Alonsův zkratový rok (asi mu sesazení Schumiho lehce stouplo do hlavy), Dennisovo neschopné vedení týmu a ambiciózní protekční fracíček. Kdyby se tito 3 nesešli v jedom týmu, nemusel titul spadnout do klína Icemanovi. Pak přišel Hamiltonův titul, který taky měl váhu. Ale tím to skončilo. Poté přišel Brawn a limonády společně s trendem „jak co nejvíce zku*vit F1“, a to už se jednalo pouze o to, kdo na čem jede. Tituly o ničem. Jen ten rok 2012 bych Vettelovi neupíral, i když ten poslední závod jel jako kluk v plenkách. :mrgreen:

  No a k Raikkonenovi? Nosič vody jak za Alonsa, tak za Vettela. Ten už na titul prostě nemá. :mrgreen: Bych ho okamžitě vypakoval a raději dosadil někoho mladšího. Talenty jsou.

 3. Kimi fan napsal:

  No, nevím. Tvůj názor samozřejmě respektuji, ale myslím si, že Allison má rozhodně více informací z prostředí F1 a konkrétně z týmu Ferrari mnohem více, než všichni čtenáři (včetně nás dvou 😀 )tady dohromady. Jenom je fakt, že byl Kimi několikrát rychlejší – koukni od testů až po minulou GP. Samozřejmě myslím i všechny tréninky. Uznávám, že jeho výsledky v závodech jsou opravdu na h…o 🙁 , ale objektivně vzato by byl jeho bodový účet o poznání veselejší nebýt těch „kiksů“ (včetně těch zaviněných týmem ❗ ).Zkrátka bych mu dal ještě do konce sezony šanci a ne ho „zaříznout“ už v její polovině 😎

 4. ej_kej_ej napsal:

  Kimi fan:
  Jsem opravdu rád, že má někdo stejný názor, resp. že je objektivní (mj. jsem téměř to samé tady psal v týdnu ). Že to ale bude zrovna technický ředitel Ferrari jsem opravdu nečekal A teď můžou autoři a příznivci „mediálního honu“ na Kimiho reagovat přímo na p. Allisona a tvrdit mu, že něco okecává……..

  No jo, kdyby nedělalo chyby dalších X jezdců, tak by byli taky rychlí jako Vettel…takhle máme v F1 dle Allisona a tebe 22 Vettelů 😛 To co chybí Raikkonenovi na Vettela dělá výsledkové rozdíly (a ve Ferrari jsou ty rozíly snad i největší v poli), ale bohužel pro Fina F1 se jezdí kvůlu výsledkům které nesou patřičné body, protože jen ty se počítají…zbytek jsou právě jen a pouze kecy, které se snaží uplést bič z…no, oba víme z čeho …

 5. Kimi fan napsal:

  Jsem opravdu rád, že má někdo stejný názor, resp. že je objektivní (mj. jsem téměř to samé tady psal v týdnu 😀 ). Že to ale bude zrovna technický ředitel Ferrari jsem opravdu nečekal 😆 😆 A teď můžou autoři a příznivci „mediálního honu“ na Kimiho reagovat přímo na p. Allisona a tvrdit mu, že něco okecává…….. 😛

 6. Seb_fan napsal:

  Kuchta: Já bych se nebál vůbec říct že Sebi je současnosti nejlepší jezdec na startovním poli. Fernanda zrazuje jeho velká arogance vůči jiným jezdcům. Hamilton je příliš zbrklí a pod tlakem dělá obrovské chyby které šly vidět na Silverstone i v Monacu a dalších okruzích jakmile byl předním někdo s dobrým vozem tak Hamilton panikařil i s týmem. Sebi je prostě druhý Schumi jede a jede si svůj vlastní závod myslí jen na jízdu.

  No jo tak myslím si to taky ale nechtěl jsem to řít takhle uplně naplno 😀

 7. Kuchta napsal:

  Seb_fan:
  Jo, vidím to stejně. Ale Kimi buď udělá nějakou chybu anebo mu tým neutáhne kolo atd.. Sebatian je jako stroj podobně jako Schumi. Chybu udělá 1-2x za rok. Řekl bych, že největší problém je ten, že Seb i Fernando jsou podle mě spolu s Hamiltonem nejlepší jezdci současnosti a Kimi není to co byl ještě před dvěma lety. Plus loni přišel do týmu, kterej auto stavěl už pár let na Alonsa a celkově mu nesedlo. Letos je to lepší a řekl bych že podává velmi solidní výkony. Nejvíc mu asi uškodili mechanici, protože chyby z kvalifikací většinou v závodě smazal a pak mu to tým projel. Takže Kimi je stále jedním z nejlepších na okruhu, ale problémem je, že má za týmového kolegu už 2. rokem absolutně špičkového pilota. Troufnu si tvrdit, že Sebastian i Fernando jsou jedni z nejlepších pilotů v historii.

  Já bych se nebál vůbec říct že Sebi je současnosti nejlepší jezdec na startovním poli. Fernanda zrazuje jeho velká arogance vůči jiným jezdcům. Hamilton je příliš zbrklí a pod tlakem dělá obrovské chyby které šly vidět na Silverstone i v Monacu a dalších okruzích jakmile byl předním někdo s dobrým vozem tak Hamilton panikařil i s týmem. Sebi je prostě druhý Schumi jede a jede si svůj vlastní závod myslí jen na jízdu.

 8. Seb_fan napsal:

  Jo, vidím to stejně. Ale Kimi buď udělá nějakou chybu anebo mu tým neutáhne kolo atd.. Sebatian je jako stroj podobně jako Schumi. Chybu udělá 1-2x za rok. Řekl bych, že největší problém je ten, že Seb i Fernando jsou podle mě spolu s Hamiltonem nejlepší jezdci současnosti a Kimi není to co byl ještě před dvěma lety. Plus loni přišel do týmu, kterej auto stavěl už pár let na Alonsa a celkově mu nesedlo. Letos je to lepší a řekl bych že podává velmi solidní výkony. Nejvíc mu asi uškodili mechanici, protože chyby z kvalifikací většinou v závodě smazal a pak mu to tým projel. Takže Kimi je stále jedním z nejlepších na okruhu, ale problémem je, že má za týmového kolegu už 2. rokem absolutně špičkového pilota. Troufnu si tvrdit, že Sebastian i Fernando jsou jedni z nejlepších pilotů v historii. 😀

Napsat komentář