Nasr a Ericsson zůstávají

Sauber si pro sezonu 2016 v závodním kokpitu ponechá jak Felipeho Nasra, tak i Marcuse Ericssona.

2 Štítky: Felipe Nasr Marcus Ericsson Sauber Zveřejněno 23. 07 2015 — Tomáš Bohuslav

Švýcarská stáj dnes vydala tiskové prohlášení, ve kterém uvedla, že si pro sezonu 2016 míní v závodním kokpitu svého monopostu ponechat jak Felipeho Nasra, tak i Marcuse Ericssona.

Nasr si letos odbývá svůj premiérový ročník v královně motorsportu. A nutno podotknout, že se mu nevede vůbec špatně. Po devíti odjetých závodech má na kontě šestnáct mistrovských bodů a v poháru jezdců mu prozatím patří slušná jedenáctá příčka.

„Prodloužení smlouvy se Sauberem je důležitým krokem v mé kariéře,“ nechal se slyšet Brazilec. „Páté místo v mém úplně prvním závodě ve formuli 1 v Melbourne během Velké ceny Austrálie je nejlepším okamžikem mé dosavadní kariéry. Nyní se těším na druhou půlku sezony. Mým cílem je podpořit tým, jak nejlépe budu moct,  a také přispět při vývoji nového vozu.“

Povzbudivé zprávy se dočkal rovněž druhý pilot týmu z Hinwilu Marcus Ericsson. Jeho služby si Sauber zajistil již na konci minulé sezony, když se ukázalo, že tým Caterham, pro nějž Švéd závodil, je na pokraji finančního krachu. Ericsson se švýcarské stáji osvědčil, a byť má na kontě o celých jedenáct bodů méně než jeho týmový kolega, vedení týmu v čele s Monishou Kaltenbornovou o jeho přínosu nepochybuje.

„Jsem velmi šťastný, že Sauber vložil svoji důvěru v můj potenciál i v dalším roce. Doposud mám na svůj první rok se švýcarským týmem, který (v F1) působí již dlouho, dobré vzpomínky. Cítím se poctěn, že jsem součástí rodiny Sauber Motorsport, a budu nadále odvádět své maximum, abych uspěl,“ řekl čtyřiadvacetiletý Švéd.

Diskuse k článku

Napsat komentář