Hamilton pokračuje ve vítězném tažení. Vettela o vítězství obrala špatná strategie

Scuderia v Montréalu pořádně prohnala německou stáj, na výhru to však ani tentokrát nestačilo. Kanada ale opětovně nezklamala – diváci viděli skvělý start v podání Sebastiana Vettela, kontakt mezi oběma mercedesy, nakonec chybnou strategii Ferrari a vítězství Hamiltona. Stupně vítězů doplnil Valtteri Bottas. Nico Rosberg se protrápil k pátému místu.

Sebastian Vettel předvedl přímo raketový start, když se dokázal dostat před oba mercedesy a ujal se vedení v závodě. Stříbrné šípy si to pak rozdaly doslova kolo na kolo v první vlásence, přičemž Nico Rosberg se dostal mimo trať a propadl se až na desáté místo. Velmi dobře do závodu vyrazil i Max Verstappen, hned po startu jedoucí na třetím místě. Vřelo to také na konci startovního pole, kde se následkem střetu s Kevinem Magnussenem roztočil Felipe Nasr. Vše se ale obešlo bez větších následků.

V jedenáctém kole do průběhu závodu zasáhl virtuální safety car v důsledku technických problémů na voze Jensona Buttona, jehož motor vzplál při nájezdu na předposlední rovinku. Až s odstupem času se toto ukázalo jako klíčový prvek, jelikož Ferrari sáhlo k odlišné strategii oproti zbytku startovního pole. Sebastian Vettel i Kimi Räikkönen zajeli k mechanikům pro čerstvou sadu super-měkkých gum a s týmem zvolili dva pit stopy. Nasadit v průběhu závodu totiž byli povinni měkkou, žlutě označenou sadu. Technické problémy dále neumožnily protnout cílovou pásku Jolyonu Palmerovi ani Felipemu Massovi.

Poté, co Vettel zajel k druhé a povinné zastávce v boxech, vrátil se s odstupem větším sedmi sekund za Hamiltonem. I když Němec tlačil na pilu, i v důsledku drobných chyb nestihl dostihnout britského šampiona. Třetí místo překvapivě obsadil Valtteri Bottas. V posledním kole o konečné čtvrté místo bojovali skvěle jedoucí Max Verstappen a Nico Rosberg a vítězně z tohoto souboje vyšla vycházející hvězda formule 1. To když Rosberg předvedl hodiny v závěrečné šikaně okruhu. Desítku nejlepších doplnili na šestém místě Räikkönen, dále Ricciardo, Hülkenberg, Sainz a Peréz.

Výsledky GP Kanady:CkxlScEWgAIb0-V.jpg-large CkxPaa0WEAgh07I.jpg-large CkxPCdzWsAAsr1S.jpg-large CkxWrdxWYAAaShk.jpg-large CkxfSQBWgAAR2Pf.jpg-largeCkxYlBbWYAA_C4e.jpg-largeCkxgrDzWEAAUB1A.jpg-largeCkxcd_cWUAECM06.jpg-largeCkxhn5MW0AA_CjO.jpg-largeCkxivrkWgAAlQ69.jpg-largeCkxlCrkWUAA5srF.jpg-large

Podrobný průběh závodu je k dispozici níže:Čtěte dále: Analýza: Jak se Ferrari znovu dotáhlo na Mercedes?

13 comments
INF_11
INF_11

Docela jsem překvapen jak si Nico v klídečku a bez odporu podal Kimiho, oproti tomu Verstappen se pral jak lev; sice moc ho moc nemusím, ale za tohle si získává moje uznání.

Btw, kolik aut by dojelo do cíle, když by v poslední šikaně byl štěrk? :)

Mansell
Mansell

Nezaujatost komentátora je samozřejmě nesmysl a u pana Richtra je jasné kdo je jeho favorit, ale každý má svého.

MichalKozak
MichalKozak

@Mansell Komentátor má být nezaujatý a nebo se aspoň snažit být nezaujatý. Což u Richtra není ani omylem a pak ty reklamy -_- S F1 v čr to jde z kopce a aktualní poskytovatel má velkou zásluhu na snižujcí se sledovanosti... 3 reklamy za jeden závad na PLACENÉM kanále a to si ještě myslí že nám udělá radost když v miniatuře vidíme minuaturu ze závodu... To je doslova drzost! a pak si tu vydají článek o kenferenci servuru GPF1 za účelem zpětné vazby.. Já si myslím že tady v komentech je dostatečná zpětná vazba jenomže co se pánům nelíbí to jakoby neviděli :)

JoeNek
JoeNek

@MichalKozak @Mansell  Proč bychom si ho přeci nevydali? Jak už bylo řečeno ve zmiňovaném článku, s TV nemáme nic společného. Jinak ani tu zpětnou vazbu nevidím, pouze vlnu nevole, která se ale netýká těchto webových stránek. Nebo se snad mýlím? 

Mansell
Mansell

@JoeNek @MichalKozak @Mansell Ja o stránkách nehlasoval a co se týče televize, tak by možná bylo fajn vědět kolik stojí přenos a kolik se platí za TV aby se dalo určit zda je to oprávněné či nikoli.

MichalKozak
MichalKozak

@JosefVimmer protože mají svých starostí dost se zaujatým kometováním. To víte emoce dělají své :)

VojtaPolesny
VojtaPolesny

@JosefVimmer proč by to nebylo možné??? V Kanadě je extrémně krátká Pit Lane s podstatně zkrácenou drahou do T1

Mansell
Mansell

Tak Lewis hřeší na to, že Nico je víc týmový hráč a nechce zničit závod pro tým. Lewis je bezpochyby rychlý a taky agresivní, ale to konec konců byl i Senna nebo Schumacher. I když poslední dobou mně příjde, že Lewis je rychlý jen díky motoru. Často se stane, že Lewis se za někým zasekne a třeba Daniel, nebo Max dokáží předjet. Ale to je názor co nemusí být objektivní, protože každá situace je trochu jiná.

VojtaPolesny
VojtaPolesny

Být na místě Toto Wolfa, tak už je Hamilton dávno z týmu pryč a jezdí Wehrlein. Co si ten dobytek dovoluje to prostě zůstává rozum stát.

Tomas H
Tomas H

Hamilton se chová nesportovně, jako prase. Televize Sport evidentně nehodlá přestat s umisťováním reklam do závodu. Než se toto vyřeší, přestavám platit za jejich služby.

MichalKozak
MichalKozak

@Tomas H Naprostej souhlas... Už jsem myslel že se zde nenajde nikdo normální. Děkuji Tomáši, že jste mě přesvědšil o opaku.