Hamilton očekává řešení situace z Abú Dhabi. Tým mě nerespektoval, připomíná

Lewis Hamilton není spokojen s řešením situace z Abú Dhabi. Vše utichlo poté, co Nico Rosberg oznámil ukončení kariéry v F1, proto se Brit opět skrze média připomněl. Ani měsíc po finále sezony 2016 v Abú Dhabi nepanuje v Mercedesu zcela optimální nálada. Zatímco tým hledá náhradu za Nika Rosberga, Lewis Hamilton přemítá nad příkazem, který jej…

4 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Paddy Lowe Zveřejněno 21. 12 2016 — Josef Nekvinda

Lewis Hamilton není spokojen s řešením situace z Abú Dhabi. Vše utichlo poté, co Nico Rosberg oznámil ukončení kariéry v F1, proto se Brit opět skrze média připomněl.

Ani měsíc po finále sezony 2016 v Abú Dhabi nepanuje v Mercedesu zcela optimální nálada. Zatímco tým hledá náhradu za Nika Rosberga, Lewis Hamilton přemítá nad příkazem, který jej ve zmíněném závodě připravoval o šance na zisk mistrovského titulu. Týmový management označil za projev neúcty k jemu samému. Brit je tak stále v očekávání nějakého řešení ze strany týmu, ale k tomu ne a ne dojít.

banner_most

„Byl to jeden z mnoha nepříjemných momentů tohoto roku. Samozřejmě je vidět hlavně to, co bylo řečeno poté, ale cítil jsem se ze strany jednotlivců nerespektovaný. Nečekali byste to od lidí, kteří mají na starost tolik zaměstnanců. Zda je situace vyřešena? Ne, to rozhodně není,“ vyslovil se v jednom z rozhovorů.

Aspektem hovořícím pro Hamiltona je fakt, že na první pohled nebylo ze strany Mercedesu moc co řešit. V Poháru konstruktérů byly karty jasně dány již před posledním závodem, zbývalo jen rozluštit tajenku v Poháru jezdců, kde zbyli opět pouze piloti německé stáje. Nebyl proto důvod jakkoliv zasahovat do průběhu Grand Prix, obzvláště když se tým pyšní tím, že v posledních několika letech do bitev svých závodníků nikterak nezasahoval.

Jen několik málo lidí ale ví, co přesně zaznělo na týmové poradě těsně před závodem. Nevíme to ani my, nicméně podle toho, jakým způsobem se do rádia vyjadřoval Paddy Lowe, se dá usuzovat, že i tento „záložní scénář“ mohl být na mítinku nastíněn. Hamilton však cítil, že by po událostech v Malajsii měl mít volnou ruku v tom, co na trati dělá.

Lowe nedávno ze svého pohledu zrekapituloval události loňské sezony a pro něho nebyl nejhorším momentem incident ze Barcelony, ale ten, který následoval v Rakousku. Kolize v Barceloně si vyžádala změnu interních pravidel, kterými se jezdci měli řídit, jenže v Rakousku to bylo jen další nerespektování těchto mantinelů. Uvádíme to proto, že lze tímto způsobem alespoň trochu vysledovat chování Mercedesu i pro období v Abú Dhabi.

Velkou ironií je ovšem ukončení kariéry Nika Rosberga krátce po zisku titulu, která dává mocný nástroj tvůrcům konspirační teorie o spiknutí šéfů Mercedesu, kteří se snažili dopomoci Rosbergovi k titulu. Německý pilot, německá stáj, německé auto. Nyní je vše jinak. Rosberg je pryč a teď je to tedy o tom, jak Hamilton, Wolff a Lauda navážou v jejich vztahu. I to je důvod, proč Hamilton nechce tento moment jen tak přehlédnout a neustále na něho upozorňuje.

Čtěte dále: Ferrari mělo v úmyslu angažovat Paddyho Lowea z Mercedesu

Lewis Hamilton není spokojen s tím, jak situace z Abú Dhabi vyzněla do ztracena

Lewis Hamilton není spokojen s tím, jak situace z Abú Dhabi vyzněla do ztracena

Diskuse k článku

4 komentáře: “Hamilton očekává řešení situace z Abú Dhabi. Tým mě nerespektoval, připomíná”

 1. Mansell napsal:

  ej_kej_ej Mansell Nikde jsem nepsal, že motor odešel kvůli tomu prášku. To, že tým de-facto zakázal bojovat Lewisovi o titul se nelíbílo ani mně. A nikde jsem nepsal, že Lewis je arogantní, jen jsem tu položil otázku. 
  Nemá cenu Ti cokoli vysvětlovat, protože každý máme svůj názor. Ja Ti ten Tvůj neberu a i když nemusím s ním pokažde souhlasit.

 2. vojtechmiller napsal:

  Přesně tak.

 3. ej_kej_ej napsal:

  Mansell No, upřimně, četl a slyšel sem už ledasco, ale aby shořel nový (čti opravdu nový) motor díky tomu, že vůz jezdí přes rozsypanej prášek zatím předčí i tu největší blbost 😀
  Co se týče toho, kdy Hamilton prohrál titul, tak s tebou souhasím, bylo to daleko dříve neý v Malajsii – jen si nejsem jist jestli si jej prohrál sám. Ono když v čtvrtém závodě ti ve dvou kvalifikacích odejde technika, tak jen těžko brát vážně argument o bezohledné jízdě…před každou kvalifikací prochází vůz přísnou diagnostikou a když se vůz stane nepojízdným po méně než deseti kolech (včetně out lapů), nebo jako v Číně není schopno ani vyjet, tak pak je otázkou jestli není autor takových blábolů intelektuálně nesmělý ignorant, který by si měl uvědomit, že jakmile tým jednou prohlásí, že nemíní nijak zasahovat do souboje svých pilotů, tak by tak neměl činit. Jinak závidím lidem kteří jsou schopni bez vyžádáni a na potkání vypracovat morální profil vrcholového sportovce aniž si uvědomí, že u toho dosáhnou jedině toho, že se sami odkopou jako naprostí nýmandi bez špetky soudnosti.

 4. Mansell napsal:

  Tady na tom je celkem jasně vidět rozdílný pohled týmu a jezdce. Týmu jde o obě auta na stupních, Lewis chtěl jenom sebe, je to celkem pochopitelné, ale měl by si uvědomit, že za někoho jezdí a ne sám za sebe. A upřímně si souboj o titul prohrál mnohem dříve. Nico jezdil tak, že auto tolik nenamáhal. Jen třeba v Malajsii Lewis mnohokrát projel přes ten nasypaný prášek. A auto to rozhodně neprospělo a toho ještě tým na to upozorňoval. 
  Občas ze sebe Lewis dělá arogantního člověka(třeba dělání fotek během tiskovky) a pak je jen otazkou zda jím opravdu není?

Napsat komentář