Cíle Renaultu? Naučit se pokoře

Šéf Renaultu Cyril Abiteboul ve svém prvním rozhovoru po převzetí Lotusu nastínil cíle stáje pro nadcházející sezónu. Nezáleží mu na zisku bodů, nýbrž na týmovém duchu a pokoře týmu. Po převzetí Lotusu, které se uskutečnilo minulý týden, poskytl Cyril Abiteboul, generální ředitel Renaultu, první rozhovor. V něm shrnul možnosti znovuzrozeného továrního týmu v premiérové sezóně. Od té…

Štítky: Cyril Abiteboul Renault Zveřejněno 29. 12 2015 — Josef Nekvinda

Šéf Renaultu Cyril Abiteboul ve svém prvním rozhovoru po převzetí Lotusu nastínil cíle stáje pro nadcházející sezónu. Nezáleží mu na zisku bodů, nýbrž na týmovém duchu a pokoře týmu.

Po převzetí Lotusu, které se uskutečnilo minulý týden, poskytl Cyril Abiteboul, generální ředitel Renaultu, první rozhovor. V něm shrnul možnosti znovuzrozeného továrního týmu v premiérové sezóně. Od té nemohou fanoušci očekávat zázraky. Výsledný verdikt za sezónou nebude stanoven součtem získaných bodů, nýbrž tím, jak se vše podaří zvládnout organizačně.

„Myslím, že musíme být upřímní. Když se rozhodnete, že budete závodit ve formuli jedna 18. prosince, nemůžete očekávat fantastické výsledky. My ale přicházíme s jasným plánem, a to nejen na příští rok, ale i na ty nadcházející. Podle mého názoru nebude sezóna úspěšná pouze tehdy, pokud budeme dobří na trati.

Existuje spousta věcí, které chceme dělat dobře, počínaje týmovou strukturou. Jak dobře můžeme zapracovat na struktuře? Jak do ni můžeme začlenit pracovníky? Jak můžeme zavést vztah mezi těmito dvěma entitami? Chceme, aby motor byl od počátku spolehlivý. Chceme dělat významné pokroky,“ uvedl Cyril Abiteboul.

Šéf Renaultu také bude apelovat na týmovou pokoru, proto mírní i očekávání. Úspěchy podle něho mohou přijít, pakliže všichni dodrží svůj plán.

„Cílem pro příští rok není jen zisk bodů v šampionátu. Musíme být pokorní v našich očekáváních,“ dodal Abiteboul.

Diskuse k článku

Napsat komentář