Automobilist.com

Hamilton: Lauda s Wolffem je to nejlepší, co v týmu můžete mít

Lewis Hamilton by možná v kokpitu Mercedesu ani neseděl nebýt Nikiho Laudy. Jejich vztah ale rostl pěkně pozvolna a v současnosti by si aktuálně trojnásobný šampion nedovedl představit lepší dvojku ve vedení, než je ta u Mercedesu. Potkávali se, ale nikterak spolu nekomunikovali. Když Lewis Hamilton byl na prahu své kariéry, Niki Lauda nepatřil k jeho obdivovatelům. Co…

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Niki Lauda Toto Wolff Zveřejněno 28. 12 2015 — Josef Nekvinda

Lewis Hamilton by možná v kokpitu Mercedesu ani neseděl nebýt Nikiho Laudy. Jejich vztah ale rostl pěkně pozvolna a v současnosti by si aktuálně trojnásobný šampion nedovedl představit lepší dvojku ve vedení, než je ta u Mercedesu.

Potkávali se, ale nikterak spolu nekomunikovali. Když Lewis Hamilton byl na prahu své kariéry, Niki Lauda nepatřil k jeho obdivovatelům. Co se za tu dobu změnilo? Mnohé, jinak by zřejmě Lewis Hamilton v kokpitu Mercedesu neseděl. Lauda byl totiž hybnou silou v jeho přestupu z McLarenu na sklonku sezóny 2013.

„Pokud jsem si vědom, Niki nebyl mým velkým fanouškem, když jsem začínal. On mě neznal a moc jsme se spolu nebavili. Když jsme spolu začali mluvit někdy v polovině roku 2012, náš vztah začínal od nuly. Víte, jak konkurenceschopný a pracovitý byl, když ještě závodil, a myslím, že spoustu z toho viděl ve mně.

Máme rádi stejné věci a jsme si podobní v mnoha ohledech, a tak vlastně začal náš vztah. Od té doby se stal jedním z mých největších příznivců v rámci týmu a celé organizace a toho si velmi cením,“ promluvil o vztahu s Laudou Hamilton.

Na konci sezóny se objevily i spekulace o Laudově možném konci, které se ale ukázaly jako nepravdivé, poté, co je zavrhl i šéf týmu Toto Wolff.

„Nakonec, musíte si představit situaci, kdy už Niki nebude chtít být součástí týmu, ale od té doby, co u týmu jsem, měl Niki obrovský vliv na celou skupinu. To samé platí o Toto Wolffovi. Pokud jde o to, jakým způsobem nás všechny vedli a jakými byli šéfy, nemohli byste si přát lepší lidi v týmu. Takže doufám, že Niki zůstane ještě hodně dlouho, ale uznávám, že už v naší branži působí opravdu dlouho,“ dodal Hamilton na adresu Laudy a Wolffa.

Podle Hamiltona má Mercedes ideální dvojici vedoucích

Diskuse k článku

Napsat komentář